Leskovac
Beogradski FON
Palež
FON promenio halu, ali ne i naviku da pobeđuje na domaćem terenu

Čast da otvore novu futsal sezonu pripala je osvajaču kupa FON Banjici, koji od ove sezone svoje utakmice kao domaćin igra u hali na Banjici umesto Šumica i Futsal klubu Novi Sad.

Ā

Furiozno startuju domaći, nakon nepunog minuta igre vode sa 2:0, strelci su bili Å ljukić i Jovanović. Kako su brzo dali, joÅ” brže su primili tri gola u drugom minutu, a strelci su bili Bosnić dvaput i Popović.

Rafalna paljba s početka susreta je utihnula do 13. minuta kada je Å ljukić poravnao rezultat, nakon mnogo neuspeÅ”nih napada. Roler koster je nastavljen u sledećem napadu, Fonovci ponovo vode, ovaj put iz blizine mrežu je zatresao Ljujić. Veoma zanimljivo i dinamično prvo poluvreme zavrÅ”ilo je minimalnim vođstvom domaće ekipe.

Opreznije se krenulo u nastavku, mada je mnogo viÅ”e napadačkih akcija viđeno od strane domaćih igrača. Međutim, Å”to njihova nepreciznost, Å”to sjajne odbrane Novosadskog golmana i gostujuća mreža je mirovala.Ā

Domaći pak u 36. minutu prave 6. prekrÅ”aj, Å”to gostujući igrač Novaković koristi i postiže pogodak iz kaznenog udarca sa 10 metara. Kako su primili prethodni, Fonovci su isto tako dali pobedonosni gol 28. sekundi pre kraja i odneli pobedu. Zbog gomilanja prekrÅ”aja od strane Novosađana dobili su priliku da izvedu kazneni sa 10. metara, iskusni PeÅ”ić bio je siguran i doneo svom timu tri boda.Ā

Na kraju treba samo napomenuti, sramota je za Beograd da jedinog njihovog futsal prvoligaÅ”a isprati jedva neÅ”to preko stotinak gledalaca. Narednog vikenda FON Banjica gostuje u Obrenovcu gde će im protivnik biti Palež, dok Novi Sad joÅ” jednom gostuje, ovaj put u Zrenjaninu gde će ih dočekati novajlija u ligi SAS.

FON BANJICA - NOVI SAD 5:4 (4:3)

SALA: USC Voždovac - Banjica. GLEDALACA: 120. SUDIJE: Radojčić Petar i Relji" Filip. STRELCI: Å ljukić 1. i 13, Jovanović 1, Ljujić 14. i PeÅ”ić 40.min (10m) (FON Banjica), Bosnić 2. (2x), Popović 2. i Novaković 36.min (10m) (Novi Sad). ŽUTI KARTON: Lučanović (Novi Sad).Ā

FON BANJICA: Josimović, PetraÅ”ević, Å ljukić, PeÅ”ić, Jovanović - rezerve: Makivić, Vasić, Krstić, Marjanović, Ljujić, Lazić, O.Pajković, V.Pajković, Stojanović.Ā

NOVI SAD: Radmanović, Popović, Bosnić, Golub, Savković - rezerve: Gligorijević, Lučanović, Bobar, Simić, Novaković.