SAS pobedio goste iz Niša

Futsaleri SAS-a, u okviru 16. kola Prve futsal lige, pred domaćom publikom u Kristalnoj dvorani pobedili su goste iz Niša, ekipu Winter sporta, rezultatom 2:1.

Odmah na startu napali su futsaleri SAS-a i Maljukan je u 2. minutu snažno šutirao, ali tik pored gola. U istom minutu zapretili su gosti preko Marjanovića, koji je na sreću domaćih šutirao direktno u golmana Rodića. U 8. minutu iskusni Tomin na drugoj stativi pronalazi Kvrgića koji šalje loptu pod prečku za vođstvo od 1:0. Gosti su imali priliku u 11. minutu, ali je Ristić za malo bio neprecizan. Nedugo zatim, igrač gostiju Radenković odlično šutira, ali je Rodić izvanredno odbranio. Maljukan u 15. minutu odlično proigrava Ranka Markovića koji na drugoj stativi pogađa mrežu gostiju za 2:0.

U drugom poluvremenu gosti su preko Marjanovića imali prvu priliku, ali je Rodić bio na visini zadatka. U 30. minutu igrač gostiju Ristić  snažno je šutirao, ali opet je Rodić bio siguran. Stefanov u 35. minutu na svojoj polovini zahvata loptu glavom i postiže autogol za 2:1. U istom minutu golman Rodić je rukom pronašao Tomina u šestercu, koji je glavom loptu poslao tik iznad prečke gostiju. Imao je Tomin još jednu priliku minut kasnije, ali je lopta završila pored stative golmana gostiju Nikolića. U poslednjih 3 minuta pokušali su gosti sa igračem golmanom do gola, ali ih je izvanredni Rodić svojim odbranama, dva puta u poslednjih 10 sekukndi, sprečio da dođu do izjednačenja za konačnih 2:1 za SAS.

Nakon ove pobede SAS se nalazi na 8. mestu koje vodi u baraž protiv trećeplasirane ekipe iz Druge futsal lige, a to je trenutno ekipa Gvozdeni Puk iz Niša. Do kraja prvenstva SAS ima dve utakmice, u gostima protiv Ivanjice i kod kuće protiv ekipe Fon Banjica. Postoji i mogućnost da SAS pretekne Ekonomac na tabeli i samim tim zauzme 7 mesto i direktan opstanak u ligi.

U sledećem kolu, 22. marta, SAS gostuje u Ivanjici.

SAS: Rodić, Marković R, Radenković, Maljukan i Novković. Zamenici igrača: Maran, Marković B, Živanov, Petrović, Kvrgić i Tomin.
WINTER SPORT: Nikolić, Ristić, Stevanović, Marjanović i Rančić. Zamenici igrača: Panev, Ilijić, Radenković, Cekić, Stanojević i Čudić.