Prekid tradiciji posle 917 dana
16.09.2023 V. Jankov

Radost Bečejaca: Svi oko strelca pobedosnog gola Živkova 9 - foto: V. Jankov

Po idealnim vremanskim uslovima u potiskom derbiju kiša golova. Na kraju su se, posle tačno 917 dana, pobedi u međusobnim prvenstvenim  okršajima radovali Bečejci i to golom u poslednjem minutu utakmice, kada je Dejan Živkov sa svoje polovine pobegao gostima, pretrčao gostujuću polovinu igrališta i bio dovoljno pribran da loptu pošalje kraj golmana u mrežu za konačnu pobedu.

Počelo je dugom akcijom Bečejaca u 11. minutu, a završio je Kobiljski golom za 1:0, u 20. je Zolnaić pronašao Kostića u srcu kaznenog prostora domaćina i usledilo je izjednačenje. Milovanović je desetak minuta kasnije glavom, nakon udarca iz ugla ponovo doveo domaćine u vođstvo od 2:1, a onda je Mitrović u 37. minutu izjednačio na sličan način, da bi dvaminutakasnije Milivoj Krmar evro golom iz Sobodnjaka preko živog zida postigao gol za 3:2.

Kako je počeo nastavak,  Kobiljski je odigrao pas do  Živkova, a ovaj pogodio suprotan ugao za 4:2. Već u 56. minutu Zolnaić je smanjio na 4:3, a Mitrović svojim drugim golom izjednaio na 4:4 u 80. minutu. I kada su svi očekivali podelu plena, Živkov se pobrinuo za radost Bečejaca u već opisanoj akciji.

OFK Bečej 1918 - Tisa 5:4 (3:2)

Bečej: Grdski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Popov (Zrenjanin) 6. Strelci: Kobiljski u 11, Milovanović u 30, Krmar u 39, Živkov u 46. i 90. minutu za OFK Bečej 1918, a Kostić u 20, Mitrović u 37. i 80. i Zolnaić u 52. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Vorgučin, Hardi, Tomić, trener Levnaić i predstavnik kluba Andrić OFK Bečej), a Viola i Tomić (Tisa). Crveni katon: Miloš Andrić predstavnik OFK Bečej 1918 u 58. minutu. IGRAČ UTAKMICE: Dejan Živkov (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej: Milovanov 6, Varga 6, Milovanović 7, Vorgučin 7 (od 60. Tomčić 6), Nonin 6 (od 78. Ćuk), Tutnjević 6,5, Nađpal 6,5,  Hardi 6 (od 40. Tomić 6), Krmar 7 (od 68. Milinković -), Živkov 8, Kobiljski 7,5.

Tisa: Stajković 6,  Tomišić 7, Pronek 6, Tomić 6, Viola 6 (od 46. Lekaj 6,5), Slavuljica 7, Kostić 7, Juhik 6,5, Šćepović 5,5 (od 46. Provči 5 od 90. Ivandekić -), Mitrović 8, Zolnaić 8.