Hajduk
Zuce 2019
Boleč
Dorćolci peticom protiv Sremčice nezaustavljivo grabe ka Srpskoj ligi

Davitelj protiv davljenika, GSP Polet Dorćol koji ruši sve prepreke na putu ka višem rangu dočekao je Sremčicu koja traži slamku spasa ne bi li izbegla ponor i ispadanje u peti rang takmičenja.

Domaćima je trebalo samo 4 minuta da stignu do vođstva. Đorđević je prošao po krilu i uposlio Jovanovića, a ovaj je kroz šumu nogu pronašao lopti put u mrežu. Đorđević je ponovo asistent u 15. minutu, strelac je ovog puta bio Miletić. Gosti su se predali u ranoj fazi utakmice.

Prvi šut na gol Sremčica je uputila u 27. minutu, Pavlović je lako ukrotio pokušaj Kuča sa dvadesetak metara. GSP-ovci nastavljaju da rešetaju protivničku mrežu, na 3:0 povisio je Jovanović u 32. minutu nakon dubinskog pasa Miletića sa svoje polovine. Svoju superiornost domaći su krunisali četvrtim pogotkom u 37. minutu, ovog puta u strelce se upisao veteran Paučinac. Svi udarci na gol gostiju u prvom poluvremenu završili su iza leđa nemoćnog Jojića.

Drugo poluvreme se igra u sporijem ritmu, a domaći prvu stopostotnu priliku stvaraju u 56. minutu. Miletić je sa levog boka idealno pronašao Paučinca na petercu, ali ovaj glavom loptu šalje iznad prečke. U 60. minutu je viđena prva uspešna intervencija gostujućeg golmana posle šuta Đorđevića sa 8 metara. Međutim minut kasnije ipak je nemoćan, Tatomirov je sa 18 metara pronašao sam ugao za peti gol Dorćolaca.

Gosti u 74. minutu stižu do počasnog pogotka, Mačinković se prošetao kroz odbranu domaćih i sa 7-8 metara lagano matirao Pavlovića. To je ujedno bio poslednji pogodak na današnjoj utakmici, krajnji rezultat je glasio 5:1.

Sa nova tri boda GSP Polet Dorćol je makar na jedan dan preuzeo čelo tabele od PKB-a, dok je Sremčica ostala pretposlednja. Ekipa sa Dorćola narednog vikenda ide do Malog mokrog luga gde gostuje Crvenoj Zvezdi, dok Sremčica dočekuje komšije iz Barajeva.

GSP POLET DORĆOL - SREMČICA 5:1 (4:0)

STADION: GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Živkov Stefan. POM.SUDIJE: Karlovčan Branko i Jovanović Aleksandar. STRELCI: Jovanović 4. i 32, Miletić 15, Paučinac 37. i Tatomirov 61.min (GSP Polet Dorćol), Mačinković 74.min (Sremčica). ŽUTI KARTONI: Subašić i Štulić. (Sremčica).

GSP POLET DORĆOL: Pavlović, Bajović (Đurđević), Rebić (Subotić), Tatomirov, Pojužina, Stupić, Bežanović (Dimić), Jovanović, Đorđević, Paučinac (Janićijević), Miletić (Ilić).

SREMČICA: Jojić, Subašić, Vasiljević, Đerić (Vurdelja), Petković (Prečanica), Bogdanović, Mačinković, Filipović, Kuč, Štulić, Savić (Ćulibrk).