Zvezda ostvarila važnu pobedu u Zagrebu

Na poluosvetljenom klizaliÅ”tu Velesajam, u neÅ”to turobnijoj atmosferi u poređenju sa sinoćnjom u Sisku gde je bila dosta dobra poseta, hokejaÅ”i Crvene zvezde gostovali su ekipi Zagreba u nadi da će pobedom da zacele rane od poraza protiv Siska. I uspeli su crveno-beli u tome, mada prve dve trećine nisu baÅ” ulivale posebnu nadu da će pobeda na kraju biti izvojevana.

Ā

Zvezda je nekako mlako, mogli bi reći i anemično, uÅ”la u ovaj meč. Nije tu bilo agresivnosti u klizanju, pa su izostale i neke zrelije prilike. Upravo takav pristup je iskoristila ekipa Zagreba koja je u 12. minutu preko Ive Kaleba povela sa 1:0. To je malo probudilo crveno-bele oklopnike koji već u 14. minutu postižu izjednačujući pogodak preko UgljeÅ”e Novakovića (asistencija Dragović ā€“ LeÅ”tarić). Međutim to je bilo sve Å”to smo od pogodaka videli u prvom periodu.

Drugi period je protekao u uglavnom bezidejnoj napadačkoj igri na obe strane, a tek na 7 minuta pred kraj ove trećine, kada su imali igrača viÅ”e, crveno-beli su preko Marka Dragovića (asistencija SabadoÅ”) uspeli da pronađu put do mreže domaćina i povedu sa 1:2.

Zvezda je u trećem periodu igrala mnogo sigurnije i smirenije, a rezultat toga je bio gol UgljeÅ”e Novakovića (asistencija Dragović ā€“ LeÅ”tarić) u 45. minutu. Ali baÅ” u trenucima kada se mislilo da će crveno-beli da zabiju novi pogodak, ekipa Zagreba iz jednog bezazlenog napada, preko Tibora Stančića smanjuje na 2:3. Zvezda u istoj minuti (50.) uspeva da uzvrati preko Marka Dragovića (asistencija LeÅ”tarić), pa je na semaforu u tim trenucima stajao rezultat 2:4. Nastavili su izabranici Nikole Bere sa dobrom igrom u ovom periodu, pa je Latar LeÅ”tarić (asistencija Dragović) u 54. minutu pogodio za 2:5. Zvezda se u tim trenucima malo opustila, a domaćin to koristi i preko Džoa Guimonta smanjuje na 3:5. Crveno-beli su ekspresno vratili stvari na svoje mesto i preko Lazara LeÅ”tarića (asistencija Å panjević) povećali vođstvo na 3:6,a konačnih 3:7 delo je UgljeÅ”e Novakovića.

KHL Zagreb ā€“ SKHL Crvena zevzda 3:7 (1:1, 0:1, 2:5)

Zagreb:Ā Bujanić, Babić, Guimont 1, Jarčov, Jović, Kaleb 1 (1 as.), Kegalj (1 as.), Novotni (1 as.), PolaÅ”ek, Srketić, P. Stančić, T. Stančić 1 (1 as.), Tadić. Trener: Bruno Bregant

Crvena zvezda:Ā BodiÅ”, Ranković, Dragović 2 (3 as.), Janković, Jeremić, Jovanović, Kravljanac, LeÅ”tarić 2 (3 as.), Marković, Mladenović, Novaković 3, Podunavac, SabadoÅ” (1 as.), Å panjević (1 as.), Stojanović, Cvik. Trener: Nikola Bera.

Izvor: czbg.net