Vinča
GSP Polet Dorćol
Sinđelić
Derbi zone pripao Torlaku

Lider iz Mladenovca na veoma neugodno gostovanje u Kumodraž nije doÅ”ao nameran da se brani. Međutim, prvu Å”ansu imaju domaći i to već u 2. minutu. Malićev Å”ut sa desetak metara golman gostiju Đorđević odbranio je nogom. Torlak u vođstvo dolazi u 11. minutu, veoma snalažljiv u Å”esnaestercu je bio Popović i prevario golmana gostiju.

Ā

Na 2:0 povisio je isti igrač u 20. minutu. Posle asistencije Mačužića divno je lobovao istrčalog golmana Mladenovca sa razdaljine od oko 25 metara. Gosti zatim dolaze do daha, a TeÅ”ić u 27. minutu ne koristi idealnu priliku, sa svega 6 metara Å”utira pravo u dobro postavljenog Jevtića. Utakmica je puna dinamike, minut kasnije topovski Å”ut Mačužića sa 18 metara na drugom delu terena, lepom paradom zaustavlja Đorđević.Ā

Pritisak gostiju urodio je plodom u 41. minutu, Krstić se na jedan centarÅ”ut divno vinuo u vazduh i loptu poslao u raÅ”lje sa 7-8 metara. Tako je vraćena neizvesnost u meč.

Mladenovac u nastavak ulazi sa tri nova igrača, želi na sve načine da izjednači rezultat, dok se domaćin opredelio da iz brze tranzicije ugrožava protivnika. U 62. minutu dubinskom loptom sa svoje polovine pronalazi Sokolovića koji Å”utira zamalo iznad prečke.Ā

U kontranapadu Malić izlazi sam pred Đorđevića koji mu brani Å”ut i loptu Å”alje u korner. Iz tog udarca iz ugla Rakonjac postiže treći gol i odvodi Torlak ponovo na dva razlike. Ne predaju se gosti, Sokolović u 68. minutu sa 12 metara lepo Å”utira, ali joÅ” bolje brani Jevtić.Ā

Poslednjih 20 minuta je opao tempo i jedni i drugi igraju dugim loptama preskačući sredinu terena. U 84. minutu iznenadnu priliku ima Radosavljević-Lazić, ali čuvar mreže gostiju Đorđević mu fantastično brani udarac sa 11 metara. To je ujedno bila poslednja Å”ansa za promenu rezultata na utakmici.

Domaći su sasvim zasluženo pobedili, a narednog vikenda igraju joÅ” jedan derbi, kada idu u Zuce, dok Mladenovčani dočekuju nepredvidivi Napredak iz MedoÅ”evca.Ā

TORLAK - OFK MLADENOVAC 3:1 (2:1)

STADION: FK Torlak. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Pavlović MiloÅ”. POM.SUDIJE: PeriÅ”ić Nemanja i Martinović DuÅ”an. STRELCI: Popović 11. 20. Rakonjac 64. (Torlak), Krstić 41. (OFK Mladenovac). ŽUTI KARTONI: ToÅ”ković, Denić, Jevtić, Đokić i Ilijazi (Torlak), Vukićević (OFK Mladenovac).

TORLAK: Jevtić, Avemarija (Vuković), Rakonjac, Ilijazi, Denić, Malić, Mačužić (Radosavljević-Lazić), Popović (ToÅ”ković), Knežević, Radojević (Đokić), Pajković (Mitrić).Ā

OFK MLADENOVAC: Ma.Đorđević, Stevanović, Milinković (Mi.Đorđević), Vukićević, Varagić (Stojanović), TeÅ”ić, Petrović (Matić), Krstić, Kostić (Sokolović), Milovanović, Matejić.