Studentski grad
Mladenovac
Jedinstvo
Derbi ibarske magistrale pripao Stepojevac Vagi

Susret između najbližih komÅ”ija sa ibarske magistrale je odigran na stadionu IMT-a na Novom Beogradu. Važnost utakmice koji znači i međusobni prestiž je sputao noge igračima u prvom poluvremenu.

Gosti iz Velikih Crljena su počeli jako, već u 4. minutu u jednom napadu 3 puta Å”utiraju iz idealnih pozicija. Prvo je Mihailović opalio sa ivice kaznenog prostora, Vukmirović krajnjim naporom brani i loptu odbija na noge Jankovića koji sa nekoliko metara pogađa stativu, a lopta se kao na ruletu odbija ponovo do igrača gostiju, ovaj put Filipovića, koji se nalazio neÅ”to iskosa i pogodio gornji deo prečke.

Gosti dolaze u vođstvo 2 minuta kasnije, na centarÅ”ut Nikole Petkovića najbolje je odreagovao Danijel Petković Å”utiravÅ”i poluvisoko u sam ugao. Rani gol TEK-a je uticao da se zatvore, a Stepojevac napada, ali bezopasno stvorivÅ”i samo jednu Å”ansu. Igrao se 17. minut Jovanović je proÅ”ao po krilu, vratio povratnu u srce Å”esnaesterca, Todorović je natrčao i iz prve loptu poslao kraj same stative gostiju. U daljem toku vidimo bezidejnu igru domaćih, koji nisu naÅ”li način da prođu kroz zgusnutu odbranu gostiju, a u 44. minutu u jednoj brzoj kontri Janković uspeva da pobegne Saviću i zakoračivÅ”i u Å”esnaesterac Å”utira, Vukmirović u padu brani nogom i ostavlja nadu Stepojevcu za nastavak susreta.

Apsolutna dominacija Stepojevca u nastavku, gosti saterani na 30 metara od svog gola i njihova odbrana se povija pod naletima domaćih. U 48. minutu Ilić je pretrčao Blagojevića po krilu i loptu ubacio na drugu stativu do usamljenog Todorovića, koji je imao vremena da se namesti, međutim Å”utirao je nebu pod oblake. Aćimović i Todorović su odigrali lep dupli pas u 66. minutu i kad se ovaj drugi spremao za zavrÅ”ni udarac golman gostiju mu se požrtvovano bacio u noge i spasao svoj gol. Napadi domaćih se nastavljaju, a Ilić u 74. minutu iz okreta sa 13-14 metara oÅ”tro Å”utira, Grčić lepom paradom neutraliÅ”e njegov udarac.

Nakon izvedenog auta u Å”esnaestercu TEK-a je doÅ”lo do kontakta između Filipovića i Todorovića, a glavni sudija Rabrenović je to okvalifikovao kao jedanaesterac. Posle manje gužve od strane igrača gostiju zbog prigovora sudiji, lopti je priÅ”ao Todorović i snažnim udarcem zatresao mrežu. Tako je bunker gostiju izdržao do 10 minuta pred kraj susreta.

Samo minut kasnije, a igrao se 81, lepu akciju Rosića i Ilića, ovaj potonji zavrÅ”ava udarcem sa oko 6 metara za koji centimetar neprecizno. Odlučujući detalj na utakmici se desio u 84. minutu. Radojković upućuje loptu brzonogom Rosiću koji je izbegavÅ”i ofsajd zamku izaÅ”ao sam ispred golmana Grčića i rutinski ga savladao za konačnih 2:1.Ā

U poslednjem minutu tandem veterana gostiju je mogao da donese izjednačenje, međutim povratnu loptu od Čadikovskog sa 6-7 metara Kaličanin upućuje pored gola. Igra gostiju se izgubila u drugom poluvremenu sa pogreÅ”nom taktikom da brane minimalno vođstvo koja se na kraju nije pokazala ispravnom. Sledeće nedelje Stepojevac Vaga gostuje fenjeraÅ”u Polet-Dorćolu, dok ĖEnergetičariĖ na svom bunjiÅ”tu dočekuju pretposlednju Sremčicu.

STEPOJEVAC VAGA - TEK SLOGA 2:1 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Galić Branko i Nikolić Nenad. STRELCI: Todorović 80.min (k.u.) i Rosić 84.min (Stepojevac Vaga), D.Petković 6.min (TEK Sloga). ŽUTI KARTONI: Gačić i Radojković (Stepojevac Vaga), Janković, Pavlović i Pantović (TEK Sloga).
STEPOJEVAC VAGA: Vukmirović, Rosić, Gačić, Stanovčić, Savić, Vasić (Aćimović), Jovanović (Radojković), Manov, Todorović (Perendija), Markov (Šehapi), Ilić (Zarić).
TEK SLOGA: Grčić, D.Petković, Blagojević, Pantović, PeriÅ”ić, Filipović, N.Petković (Spasojević), Pavlović, Janković (Čadikovski), Kaličanin, Mihailović (Ćirović).