acapirot
1:1

Žestok remi Grafičara i IMT-a

Stari derbi između bivših srpskoligaša, sada učesnika Prve lige Srbije je doneo očekivana uzbuđenja i vrlo dobar fudbal. Najbitnije je da se igralo fer i sportski uz samo jedan pokazan žuti karton.

Uzbuđenja su počela već u 5. minutu kada Babić sa 14 metara šutira pored gola. Na narednu priliku se čekalo do 27. minuta kada je Pobulić opalio sa oko 22 metra, ali je lopta završila na stativi. A, onda gosti iz brzog kontranapada dolaze u vođstvo. Igrao se 29. minut, Stefanović je u visini penala pronašao usamljenog Lučića kojem nije bilo teško da loptu pošalje kraj istrčalog Stankovića.
IMT do kraja poluvremena sigurno čuva vođstvo, a u 40. minutu Glišić je posle solo prodora mogao da povisi rezultat, međutim njegov udarac sa ivice kaznenog prostora je odbranio vratar domaćih.

Mnogo više uzbuđenja i preokreta smo videli u nastavku. Džinović je u 52. minutu izbacio na peterac Peralovića, a Stanković padom u noge spašava gol Grafičara. Potom domaći propuštaju priliku u 55. minutu, kada posle centaršuta Todorovskog, Fićović glavom sa 7-8 metara prebacuje gol.
Šanse se ređaju naizmenično, ovoga puta je Lučić povukao kontru sa centra za IMT i kada se našao nadomak gola spetljao se, Stanković mu je ušao u šut i otklonio opasnost. Samo 2 minuta kasnije Cvetković na drugoj strani snažno šutira sa oko 18 metara, ovoga puta dobro interveniše gostujući vratar Blagojević.

Do izjednačenja dolazi kada Cvetković u 74. minutu prolazi po boku i upućuje prizeman centaršut, a Džinović nespretno reaguje i pogađa sopstvenu mrežu. Potpuni preokret se desio u 86. minutu kada Ristivojević u kaznenom prostoru ruši Babića, a siguran izvođač penala je bio Pobulić.
Da IMT sasvim zasluženo odnese bod na Novi Beograd pobrinuo se Ristivojević u 90. minutu. Posle izvedenog udarca iz ugla stvorila se velika gužva u šesnaestercu, a on je bio najsnalažljiviji i sa par metara loptu poslao u mrežu za konačnih 2:2. Grafičar naredno kolo ide Radničkom u Pirot, dok IMT na svom stadionu dočekuje Vranjance.

GRAFIČAR - IMT 2:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Novaković Novak. STRELCI: Džinović 74.min (a.g.) i Pobulić 86.min (k.u.) (Grafičar), Lučić 29.min i Ristivojević 90.min (IMT). ŽUTI KARTON: Glišić (IMT).

GRAFIČAR: Stanković, Blagojević (Burmaz), Odada, Mikić, Cvetković, Babić, Marjanović, Lukić, Fićović (Mitrović), Todorovski, Pobulić (Damjanac).
IMT: Blagojević, Zorić, Ivanović, Marković, Glišić (Ristivojević), Stefanović (Terzić), Peralović, Jovanović (Đuković), Radojičić, Lučić (Lukić), Džinović (Đuričković).