Radnički (ZR)
Zrenjanincima pripao banatski derbi
17.08.2019 ZR KLIK

Savanović protiv bedema Pančevaca

Fudbaleri Radničkog pred punim tribinama opravdali su očekivanja prisutne publike i na samom startu prvenstva u Srpskoj ligi grupa “Vojvodina” ostvarili pobedu nad gostima iz Pančeva rezultatom 2:0.

Prvi su pripretili gosti u 5. minutu, kada je nakon asistencije Dašića, Šarčević bio za malo neprecizan i loptu poslao pored same rašlje golmana Ranđelovića. U 23. minutu, nakon igranja rukom igrača Dinama, slobodan udarac sa 27 metara izvodi novo pojačanje Radničkog Milivoj Krmar i postiže pravi  evrogol na oduševljenje svih na stadionu kraj “Skrobare” za 1:0. Deset minuta kasnije Krstinić probija po desnoj strani i centrira za Milivojeva, koji loptu šalje tik pored stative golmana gostiju Tomića. Pred istek prvog poluvremena u 44. minutu, posle kornera koji je izveo Krmar, novajlija u dresu Radničkog, mladi Dušan Lalatović, nadvisio je odbranu Dinama i glavom postigao gol za 2:0.

U drugom poluvremenu  gosti ostaju sa igračem manje nakon isključenja Ahčina u 65. minutu. Pet minuta kasnije, u 70. minutu, nakon starta Karišika nad Savanovićem sudija Reljić pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Milivojev, ali golman gostiju Tomić brani i rezultat ostaje nepromenjen. Trener Radničkog Predrag Kandić u zadnjih 15 minuta izvršio je dve izmene, umesto odličnog Lazića ubacio je novo pojačanje Mehmeda Avdića i umesto Milivojeva u igru je ušao Radosavljević. Izglednijih šansi do kraja meča nije bilo i nakon poslednjeg zvižduka počelo je slavlje domaćih fudbalera, uprave i navijača.

Radnički Zrenjanin: Ranđelović, Milin, Grbić, Jovanov, Lalatović, Krstinić, Milivojev, Lazić, Dučić, Krmar  i Savanović. Zamenici: Radović, Radosavljević, Lisičić, Avdić, Petrov, Matić i Ćirić.

Dinamo 1945: Tomić, Dašić, Karišik, Stojanov, Ahčin, Milivojević, Belić, Bobar, Stanić, Čordašić i Šarčević. Zamenici: Vesić, Ninković, Medučić, Stojanovski, Bodlović, Zulfić i Terzić.