Motivisani Radnički do novih bodova
30.09.2018 Administrator

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 2. kola Super B lige na svom terenu savladali ekipu „Žitorađe“ rezultatom 40-23, poluvreme 20-15 i tako zabeležili i drugu ovosezonsku pobedu.

Neizvesnost u ovoj utakmici je trajala samo do 4-og minuta i rezultata 2-2. Domaćini preuzimaju inicijativu i povećavaju prednost na par pogodaka prednosti. Gostujući igrači su uspeli da se približe na gol razlike samo u 10.minutu (7-6), ali je to bilo sve što su uradili večeras na parketu hale Jezero. Razbranio se Dušan Petrović i uz granitnu odbranu i maštovite kontranapade Radnički stiže do maksimalnih 7 golova prednosti ( 17-10,21.min). Na 10-minutnu pauzu se odlazi sa,za goste, podnošljivih 20-15.

Drugo poluvreme nije ništa donelo ekipi Žitorađe.Razlika je rasla iz minuta u minut na kontu Radničkog.Uz čvrstu igru u odbrani i na momente atraktivna rešenja u napadu,trener Radosavljević je dao šansu svim igračima sa klupe,koji su je oberučke prihvatili.Svi igrači Radničkog su opravdali očekivanja stručnog štaba,a kuriozitet je da su se čak trinaestorica upisala u listu strelaca za konačnih 40-23 i osvajanje nova 2 boda.

U redovima domaćina najefikasniji  su bili  Bojan Tomić sa 7 i  Stefan Stanojev sa 6 pogodaka,dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Dušan Ilić sa 9 postignutih golova.

Narednog vikenda Radnički ide u Negotin na noge ekipi “Hajduk Veljko”.

RK Radnički 1964 –RK Žitorađa: 40-23 (20-15)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević
Sedmerci: Radnički 9(7),Žitorađa 6 (2)
Isključenja : Radnički 8 minuta , Žitorađa 8 minuta
Igrač utakmice : Mihajlo Knežević

Radnički 1964  :  Blagojević 1, Stošić, V.Stevanović 4, Ristić 1, Mutavdžić 2 , Lekić ( 8 odbrana), Dobrosavljević 1, Petrović ( 18 odbrana), Knežević 4, M.Stevanović 2, Radenović 5, Stanojev 6, Bogdanović 1, Tomić 7, Janićijević 3, Medić 3.

Žitorađa  :  Milojković ( 2 odbrane), Krstić, Tašković 1, Veljković 6, Kostić, Genčić ( 6 odbrana), Stojanović, Ćurčić 1, Marković 1,Hadžić 2, M.Ilić 3, D.Ilić 9 , Maljević.