Mladost
Zaječar 1949
Bekament BB
Ekipa Novosadske Minakve poslastica za šampionke!

Jagodinke su u sportskoj hali pred 280 gledalaca ugostile Novosadsku ekipu Minakve gde su slavile rezultatom 41:32 (22:12).

Utakmicu je otvorila Ivana Mitrović koja je najavila opet dosta golova. Jagodinke su ozbiljno shvatile ovu utakmicu iako je kvalitet timova veoma različit gde se ne može meriti. Domaće rukometašice došle su već u 8. minutu na 5:1 pa je trener Novosađanki, Đuro Tojagić morao da traži minut predaha kako bi prekinuo “crni niz” domaće ekipe. Urodilo je plodom pa su gošće stigle na 3 gola zaostatka u 12. minutu preko Stekić Jelene koja je golmane Jagodine prevarila 10 puta. Domaće rukometašice se bude u 20. minutu i prave mini seriju od 5 golova gde je rezultat u 25. minutu bio 17:9 što je bila najveća prednost do tada a na poluvreme se odlazi sa rezultatom od +10, 22:12 što je i očekivao strateg šampiona države Dragan Markov.

U drugom poluvremenu Jagodinke su održavale razliku sve do 47. minuta gde je rezultat bio 31:25 gde je Minakva zapretila ali bezuspešno jer se na teren vraćaju devojke sa početka meča i završavaju utakmicu rezultatom 41:32. Priliku da zaigraju dobile su mlade devojke koje su pojačale Jagodinu, Nikoleta Žižić i Anđela Nišavić koja se upisala u listu strelaca. Za igrača utakmice proglašena je Tanja Vučković koja je ovoga puta imala ulogu da razigrava ekipu gde je ubeležila 2 pogotka. Utakmicu su sudili Ivan Pendić i Marko Obradović dok je delegat utakmice bila Svetlana Obućina.

Sledeće kolo Jagodina putuje u Bor dok će Novosađanke odigrati protiv Šabačkog Medicinara.

ŽORK Jagodina:

Bogdanović, Adžić 3, Bogojević 3, Žižić, Mitrović 5, Nišavić 1, Tatar 2, Jevtić 5, Aleksić, Jovanović 1, Ašanin 5, Đurašinović, Glišović 2, Gojković 9, Stepanović 3, Vučković 2 (Igrač utakmice).

Trener: Dragan Markov