Inđija
Tri boda iz "Zemunela"
10.12.2018 FK Metalac

Izuzetno važna pobeda ekipe Metalca, izvojevana na terenu Teleoptika.

Fudbaleri Metalca su dobro otvorili utakmicu. Prva prava situacija pred golom domaćina, pretvorena je u pogodak. Savić je oboren u Å”esnaestercu domaćih i sudija Srećković pokazuje na belu tačku. Odgovornost preuzima Anđić i rutinski vara golmana domaćih za vođstvo Metalca od 0:1.

Nakon toga utakmica se otvorila. Dve dobre situacije propustili su Mijailović i Ilić, da već u prvom poluvremenu reÅ”e pitanje pobednika. Ohrabreni promaÅ”ajima, mladi igrači Teleoptika preuzimaju inicijativu. Bolje se snalaze po teÅ”kom terenu i diktiraju tempo do kraja prvog poluvremena, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Sličan scenario videli smo i u drugom poluvremenu. Metalac je svesno prepustio Teleoptiku posed i inicijativu, a svoju priliku tražio iz kontri i polukontri.

Posle par propuÅ”tenih prilika, priseban je Krstić, posle kontranapada i povećava vođstvo Metalca na 0:2.

Osam minuta posle pogotka Krstića, sudija Srećković pokazuje ponovo na belu tačku, ali ovog puta za Teleoptik. Vujanić realizuje jedanaesterac i smanjuje rezultat na 1:2.

Do kraja utakmice viđeno je puno prekida i igre na sredini, Å”to je viÅ”e odgovaralo ekipi Metalca, koja je uspela da sačuva vođstvo do kraja meča, za izuzetno važna tri boda.

Poslednji duel u jesenjem delu prvenstva fudbalere Metalca očekuje narednog vikenda, kada nam u goste dolazi Sloboda.

Teleoptik ā€“ Metalac 1:2 (0:1)