OFK Beograd
Novi Pazar

Radnički porazom završio polusezonu

07.12.2014 juznevesti.com

Iako su vodili sa 1:0 do 70. minuta, fudbaleri Radničkog iz Niša izgubili su u gostima od Voždovca rezultatom 2:1 (0:1) golovima Danila Nikolića i Stefana Babovića u 94. minutu iz penala. Sa 12 bodova Nišlije pretposlednje na tabeli nakon jesenjeg dela šampionata. Radnički je poveo u 25. minutu golom Saše Marjanovića sa dvadesetek metara. Voždovac je izjednačio u 70. minutu pogotkom Danila Nikolića kome je centrirao Stefan Babović.

Saša Marjanović postigao jedini gol za Radnički; foto: Vanja Keser

Konačan rezultat postavio je Stefan Babović u nadoknadi vremena i to iz penala. On je prethodno u 93. minutu oboren u kaznenom prostoru Radničkog, ali to mu nije smetalo da bude precizan pri izvođenju najstrože kazne.

U prvih dvadeset minuta meča domaćin je imao više prilika i to najčešće preko Stefana Babovića, ali je Aleksandar Kesić uspevao da sačuva gol Nišlija. To nije promenio ni gol Radničkog za vođstvo, ali je poluvreme završeno rezultatom 1:0 za goste iz Niša.

Domaćini su nastavli sa pritiscima i to im se isplatilo u 70. minutu kada su izjednačili. Niški igrači nisu uspevali da ozbiljnije ugroze Nemanju Supića na golu Voždovca.

Golom iz penala Babovića ekipa Voždovca je zabeležila četvrtu pobedu, dok je Radnički pretrpeo deveti poraz.

Nišlije sa 12 bodova zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli pred zimsku pauzu. Ovakvi rezultati pokazuju da u Radničkom nešto mora da se promeni, a rukovodstvo kluba sa Čaira ima vremena da to i uradi.

Nastavak šampionata je 21. februara, a Radnički tada gostuje Crvenoj zvezdi.

VOŽDOVAC - RADNIČKI 2:1 (0:1)

Stadion Voždovca

Sudija: Dejan Dimitrijević

Žuti kartoni: Saša Marjanović i Aleksandar Trninić iz Radničkog; Danilo Nikolić i Stefan Babović iz Voždovca

VOŽDOVAC: Nemanja Supić, Predrag Stanimirović, Todor Petrović, Nikola Beljić (Miloš Džugurdić od 68. minuta), Stefan Babović, Davor Škerjanc, Obiora Odita, Miloš Mihajlov, Miloš Pavlović, Danilo Nikolić, Nemanja Zlatković (Danijel Stojković od 85. minuta).

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Marko Tomić, Aleksandar Trninić, Zoran Ljubinković, Miloš Petrović (Bratilsav Punoševac od 81. minuta), Saša Marjanović, Petar Petrović (Turysbek Bauyrzhan od 71. minuta), Vladimir Đilas, Petar Đuričković (Ivan Pejčić od 63. minuta), Aleksandar Jovanović.

Fudbal Fudbal Jelen Super liga Srbije Voždovac Radnički (N)