Novi Pazar
Čukarički
Spartak
Treći uzastopni poraz Radničkog

U trećem kolu Superlige fudbaleri niškog tima izgubili su rezultatom 3:1 (0:1) u Jagodini od istoimene ekipe. Radnički je poveo u 41. minutu golom Augusta Batiohe nakon asistencije Petra Đuričkovića koji je uzeo loptu Šimcu i sa leve strane ubacio Batiohi koji je ubacio loptu iza leđa golmana Jagodine za vođstvo od 1:0. Jagodina je izjednačila golom Mileta Savkovića u 48. minutu. On je dobio loptu od Filipa Arsenijevića koji je ubacio loptu ispred golmana Radničkog, a Savković je iskoristio priliku za izjednačenje.

Augusto Batioha postigao prvenac za Radnički

Domaćin je preokrenuo rezultat u 66. minutu kada je Miloš Lepović, koji je ušao u igru 4 minuta ranije, iskoristio asistenciju Ivana Cvetkovića i snažnim udarcem pogodio gol Radničkog. Konačan rezultat (3:1) postavio je u 79. minutu Milan Đurić koji je snažnim šutem matirao golmana Radničkog nakon dodavanja Filipa Arsenijevića. Jagodina je bolje počela, u 11. minutu imala šansu preko Martinovića, ali je njegova lopta završila preko prečke. Minut kasnije oprobao se i Milan Đurić, ali je šutirao pored gola. Pokušavali su igrači Radničkog u nastavku, a precizan je bio Batioha u 41. minutu.

Drugo poluvreme pripalo je Jagodini koja je postigla tri gola koja su im bila dovoljna za prvi trijumf u sezoni.  U 73. minutu Radnički je imao priliku da izjednači, ali Petar Petrović nije uspeo dobro da zahvati loptu. Nakon trećeg kola Radnički će zauzeti pretposlednje mesto bez bodova i sa gol-razlikom od 2:9. U narednom kolu Nišlije će dočekati Donji Srem.

JAGODINA - RADNIČKI 3:1 (0:1)

Stadion pod Đurđevim brdom u Jagodini. Sudija: Novica Anđelovski. Žuti kartoni: Dajan Šimac, Miloš Lepović iz Jagodine; Petar Đuričković, Vladimir Đorđević iz Radničkog.

JAGODINA: Anđelko Đuričić, Aleksandar Filipović (Danijel Gašić od 86. minuta), Danijel Mihajlović, Dajan Šimac, Milan Milinković, Mile Savković (Miloš Lepović od 62. minuta), Milan Đurić, Dušan Martinović, Ivan Cvetković, Nemanja Arsenijević (Vladimir Jovančić od 77. minuta), Filip Arsenijević.

RADNIČKI: Nenad Filipović, Vladan Pavlović, Zoran Ljubinković, Vladimir Đorđević, Miloš Petrović, Aleksandar Jovanović, Petar Đuričković, Milan Ćulum, Petar Petrović (Miodrag Todorović od 85. minuta), Augusto Batioha, Vladimir Milenković.

Fudbal Fudbal Jelen Super liga Srbije Jagodina Radnički (N)