SLB: Zemun – Radnički (O) 0:2

U derbiju kola, slavili su obrenovčani i to identičnim rezultatom kao i prošle sezone kada su gostovali u Zemunu. Radnički je godinama u vrhu srpske lige i uvek igra na visokom nivou. Na drugoj strani Zemun je takođe igrao veoma dobro, ali samo prvih 45 minuta. Za to vreme, domaćini su propustili dve stopostotne šanse i pogodili su okvir gola.

Ispromašivao se Igor Aničić (10)

U 2. minutu Igor Aničić je pogodio stativu. U 17. minutu Ilić je iz blizine šutirao pravo u ruke golmana Jovanovića. Tri minuta kasnije isti igrač je iz slobodnog udarca poslao loptu tik pored gola. U 35. minutu Aničić je po drugi put promašio zicer i sa 5-6m slabo šutirao.

Šansa Zemuna iz slobodnog udarca

Gosti su prvu ozbiljnu priliku imali u 45. minutu kada je Simić probio po desnoj strani i centrirao Radovanoviću koji je atraktivno, u skoku šutirao glavom, ali je Kirovski dobro intervenisao. U nastavku igre, zemunci su pali, a gosti nastavili istim tempom i iz dve akcije postigli dva gola za pobedu.

Strelci Marko Ilić (2) i Nikola Vujinović (16)

U 75. minutu Radovanović je posle duplog pasa sa Živkovićem ubacio loptu u prazan prostor ispred Ilića, koji je umakao odbrani i šutirao iskosa sa 15m po zemlji i pogodio dalji ugao gola Kirovskog i doveo Radnički u vođstvo.

Pet minuta kasnije, Živković je osvojio loptu, dodao Nemanji Aničiću, koji je ubacio loptu u peterac, odakle je Vujinović pogodio praznu mrežu za konačnih 0:2.

Drugi gol Radničkog

Tragičar meča Igor Aničić je imao još jednu priliku da se upiše u strelce u finišu utakmice. Posle kornera, šutirao je glavom u dalji donji ugao, gde je kapiten gostiju Raduški izbio loptu sa gol linije i sprečio pogodak.

Stadion: Gradski u Zemunu, gledalaca: 300.

Sudija: Nenad Nešković iz Lazarevca.

Strelci: 0:1 Ilić u 75’ , 2:0 Vujinović u 80’.

Žuti kartoni: Dimitrijević, Stevanović, Vukajlović (Zemun) i Aničić (Radnički).

Zemun: Kirovski, Dimitrijević, Lalić, Tasić (Vukajlović od 58’), Šubert, Salatić, Nikolić, Preradović, Stevanović (Kastratović od 66’), Aničić i Ilić.

Radnički (O): Jovanović, Ilić, Andrić (Cikuš od 46’), Ćesarović, Abazi, Raduški, Gagić (Vujinović od 57’), Vukosavljević (Živković od 71’), Aničić, Simić i Radovanović.

Fudbal Fudbal Srpska liga "Beograd" Zemun Radnički (O)