SLZ: Pobeda - Železničar 0:1
18.08.2013 Željko Marinković

Lajkvčani idu kući pevajući. Ova rečenica u mnogome može dočarati ovu utakmicu, jer su uspeli da daju gol iz gotovo jedine šanse, a onda i da se umešno odbrane sa igračem manje od 43. minutu nakon isključenja strelca Rajevca, zbog druge javne opomene. Gol odluke postignut je u 33. minutu kada je prvo pogrešio kapiten Pobdede Stojanović koji je izgubio loptu na sredini terena, a zatim je zastala odbrana domaćina, tako da strelcu nije bilo teško da ih zaobiđe i plasira loptu ispod golmana Marjanovića. Pobeda može žaliti za brojnim prilikama za gol, a najviše zbog poništenog gola Đuričića već u 8. minutu zbog navodnog ofsajda, što je izazvalo burnu rekciju kod beloševčana, a protesti nisu prestali do kraja utakmice.

BELOŠEVAC - Stralac: 0: 1 rajevac u 33. minutu. Igralište pored pruge. Gledalaca: 350. Sudija: Marko Racić(Petrovac na Mlavi) 6, 5. Žuti kartoni: Vidović, Đuričić, Lepović (Pobeda), Ilić, Stevanović, Ružičić, Rajevac (Železničar). Crveni karton: Rajevac (Železničar) 43. minut. Igrač utakmice: Bojan Tanasijević (Železničar).

POBEDA: Marjanović 6, 5, Bjelanović 6, B. Miljuš 6, 5, Radunović 6, Petrović 6, 5, Vidović 7, D, Miljuš 6, 5(Nešović -), Stojanović 6(Lepović -), Kilibarda 6(Kostadinović 6), Đuričić 6, Vidić 6.
ŽELEZNIČAR: Tanasijević 7, 5, Đukić 7, Andrić 6(Šalipur 6), Ilić 6, 5, Stevanović 7, Živković 6, 5, Stanojević 7, Rajevac 7, Gajić 6, 5, Milosavljević 7, 5(Radivojević -), Ružičić 6, 5