Zaplanjac
Sloga
Svrljig
Balkanski savladao "sestriće" iz Pukovca

Golovima Aleksandra Nackova i Branislava Vasova Balkanski je savladao Pukovac rezultatom 3:2 u 27. kolu Niške zone pred preko 600 navijača u dimitrovgradskom Sportskom centru Park. Dimitrovgrađani su lako stigli do ubedljive prednosti golovima Aleksandra Nackova u 4. i Branislava Vasova u 18. minutu susreta. Rano vođstvo dovelo je do opuštanja domaćina, pa Danijel Stošić, koji je svojevremeno branio boje Balkanskog, u 37. minutu smanjuje na 2:1. Isti igrač vraća potpunu neizvesnost u meč svojim drugim pogotkom u 61 minutu. Ipak kapiten Nackov sa bele tačke zapečatio je sudbinu „sestrića“ u 67. minutu za konačanih 3:2.

Koliko Dimitrovgrađani žele povratak u Srpsku ligu govori i podatak da je meč 27. kola Niške zone pratilo preko 600 navijača , iako se u tim trenucima odigravao meč polufinala rukometnog Kupa Srbije za žene između kragujevačkog Radničkog i beogradskog Mileniuma na u Sportskoj hali. Posle poraza Dinama u Vlasotincu , Svrljiga u Bojniku i remija Radana u Popovcu, Balkanski sa 51 bodom zauzima 4. mesto i samo je jedan korak iza Vranjanaca i Vlasine, dok su Lebančani zadržali lidersku poziciju sa 56 bodova. Već u narednom kolu izabranike Vojislava Aleksića očekuje važno gostovanje „fenjerašu“ u Prokuplju.