Hajduk Veljko
Dubočica 1923
Žitorađa
Car bez "krune"

Nišlije su od starta pokazale da neće respektovati rivala. Posle prvih akcija, Piroćanci su preko Ristova u 13. minutu zapretili, odigrao je povratnu do A.Stojkovića, ali je odbrana gostiju bila na mestu. U sledećem minutu akcija Mančića i Ristova, ali je kapiten loše primio loptu. Radnički ofanzivniji, gosti dobro organizovni, 15. minut 0:0. Domaći i dalje napadaju, ali bez pravih prilika. Gosti su dobro organizovli igru u poslednjoj liniji i povremeno pokušavaju da organizuju napad. Bez uspeha, za sada. Ističe 25. minut, nema golova, ali i prvih akcija. Sudjenje dobro, igra fer bez grubosti iako se igra na klizavom terenu! I konačno, zatresla se mreža Nišlija! Mančić je pobegao, ušao u šesnaesterac, srušio ga je golman, lopta se odbila levo do Ace Sojkovica, a PIROTSKI MISTER GOL sa sest metara pogodio je mrežu. Sve pohvale sudiji Ani Minić koja je poštovala prednost, nije svirala penal jer se lopta odbila do pirotskog fudbalera! 31. Minut Aca Stojković. GOOOL 1:0 U naredna tri minuta još tri pilike za domaće. Mančić je centrirao a Spasić zakasnio da u padu ubaci loptu u mrežu! U sledećem napadu DVA UDARCA U STATIVU! Stefan Todorović je sa 10 metara ciljao u desni okvir gola, lopta se obila do A.Stojkovica koji je sa 6 metar pogodio levi okvir gola. U 41.minutu odlučan udarac Spasića, golman je teškom mukom zaustavio loptu!

CAM01180

Drugo poluvreme krenuloje na isti način. Napadi domaćih, grčevita odbrana gostiju. Utisak posle prvpog pluvremena da u Pirotu skoro nije bilo ovako dobro sudjenje. Mlada dama ANA MINIĆ držala je pravi čas iz sudjenja.Pokazala osecaj u procenama, igralo se na klizavom terenu, pravoremeno i precizno presudjivala. U 50.minutu mladi Stefan Todorović, koji je pokazao da zaslužuje da bude standardni prvotimac, sa nekoliko metara pogodio je spoljni deo stative! Radnički igra,Caru je pala ,, kruna,,! Posle dvadesetak minuta dobre igre u nastavku, domaći su zastali i omogućili gostima da se oslobode pritiska. Srećom po domaći tim, Nišlije nisu organizovali ozbiljnij akciju. Odbrana Radničkog rešavala je sve probleme. Kiša i hladno vreme predstavljaju problem. Kretanje je sve otežanije. U 67.minutu dobar udarac Filipa Djordjevića, ali je lopta završila kraj leve stative. I dalje samo 1:0 za domaćina. Poslednji deo utakmice protiče u nervoznoj igru. Srećom po Piroćance, Nišlije i dalje bez koncentrcije u završnici, mada sve češće napadaju. Ponovo dve prilike pred golom gostiju. Stojković sa pet metara iz okreta slabo šutira, a dva minuta kasnije Djordjević ponovo cilja kraj gola. Marko Mancic je u 85. minutu sa tri metra promašio. I konačno, Car je pao! Lopta se dugo ,,šetala,, pred golom gostiju da bi je Denis Ristov poslao u levi ugao! 85. minut Denis Ristov GOOOL 2:0 U poslednjih nekoliko minuta Nišlije su se grčevito branile da im Piroćanci ne napune mrežu. Prava je šteta što se to nije dogodilo jer je razlika u kvalitetu na ovoj utakmici bila više nego očigledna. Radnički je još jednom potvrdio svoje nesumljive vrednosti, a fudbal u Srbiji dobio odličnog sudiju Anu Minić iz Niša.

Pirot: Radnički - Car Konstantin 2:0 (1:0). Igrač utakmice Denis Ristov Radnički Pirot.

Radnički: Stefanović -, S.Stojković 7, S.Ćirić 7,Nikolić 7, B.Mančić 7, Djordjević 7, Spasić 7 (Manojlović -), Ristov 8, Todorović 7 (N. Ćirić-), M.Mančić 7, Stojković 8.