Pepeljevac
Ribnikar

Zlokućancima pripao gradski derbi

29.04.2013 riverside

Stari dobri gradski derbi malih valjevskih terena izmedju ZSK-a i Tešnjara odigran je na Senjaku, a tradicija je nastavljena. Već godinama Tešnjarci ne znaju za pobedu protiv Zlokućanaca, a tako je bilo i ovoga puta iako su momci iz najstarijeg dela grada ovoga puta došli u goste na Senjak odlučniji nego ikada da pobede ljutog rivala. Derbi su ulepšale i pune tribine stadiona na Senjaku (čini se da je većina bila na strani Tešnjara), lepo vreme i idealan teren za igru. Medjutim jedino na nivou derbija nisu bili glavni akteri - fudbaleri. Izuzetno loša predstava i jednih i drugih a na kraju je pobedila srećnija ekipa ZSK-a. Da li je važnost meča vezala noge Tešnjarcima ili je nesto drugo bilo u pitanju, tek nisu bili na nivou igara koje su pružali ovog proleća. Loša igra, spora, bezidejna, ZSK još gori. Ključni momenti su se odigralli u drugom poluvremenu i to je jedino vredno pomena. 50 minut igre, kolosalna šansa Željka Jokića. Probio se sam u šesnaesterac ZSK-a, u prazno poslao dva protivnička igrača, izašao sam ispred golmana i kada su svi videli loptu u mreži on je šutirao preko gola. Bila je to šansa utakmice koja je mogla mogla okrenuti utakmicu na stranu Tešnjara i doneti mu 3 preko potrebna boda. 70 minut - u jednom od retkih prelazaka na polovinu Tešnjara ZSK postiže gol. Seriju grešaka po levoj strani Tešnjara začinjava Radovanović i iz poklon lopte domaći napadači ni krivi ni dužni postižu gol. Nakon primljenog gola Tešnjar kreće agilnije. Tome je doprineo i ulazak u igru Mićka Vasiljevića koji još jednom pokazuje da je i pored godina i dalje reč o sjajnom fudbaleru. Nakon nekoliko njegovih idealnih asistencija prilike ne koriste Marjanović i Kerleta. Na kraju ostaje 1:0 za Zlokućance u gradskom derbiju, tradicija nepobedivosti se nastavlja, nadamo se do iduće sezone.

Tešnjar: Radojević, Vujić, Kerleta, Janjić, Radovanović (Vasiljević), Milosavljević Nebojša (Jokić), Marjanović, Marković, Stašević (Milosavljević Nenad), Vučićević, Likni.