Fudbal: Petica na probi "đavolčića"

Prijateljskim susretom sa nižerazrednim Parmencom iz istoimenog mesta kod Čačka, mladi fudbaleri Radničkog 1923 počeli su seriju utakmica u pripremama za novu sezonu u Prvoj ligi Srbije. Trener Neško Milovanović dao je šansu mladim igračima, koji konkurišu za prvi tim umesto onih koji su, posle ispadanja iz Superlige, napustili klub.

Mladi fudbaleri Radničkog 1923 i Parmenca pred početak jučerašnjeg susreta na „Čika Dači“ (Foto: M. Jovičić)

Za protivnika su imali iskusniju ekipa, čija je prosečna starost 38 godina, u kojoj je nastupio i Mišel Milovanović, koji je nosio dres više klubova, a svojevremeno i kragujevačkog Radničkog.

Najveći broj „đavolčića“ iz omladinskog i kadetskog pogona, a među njima bili su i oni koji su se oprobali u superligaškoj konkurenciji, odigrali su po 30 minuta. Omorina i visoka temperatura nije im smetala da se bore kao da se radi o prvenstvenoj utakmici i postignu pet efektnih pogodaka. Svi su želeli da se pokažu u najboljem svetlu i nametnu treneru Milovanović za tim koji će za dvadesetak dana, protiv Zemuna, startovati u borbi za prvoligaške bodove.

Na stadionu „Čika Dača“ juče je prodefilovalo 28 igrača, među kojima su bili i dvojica golmana, Najdanović i Kostić.

Miloš Ćosić postigao prvi pogodak za Radnički na debiju u dresu seniorskog tima (Foto: M. Jovičić)

Seriju pogodaka u osmom minutu otvorio je mladi Miloš Ćosić, koji je debitovao u seniroskom timu. On je volej udarcem, iz prve, dobro zahvatio loptu upućenu od Goljovića sa leve strane i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Još lepši pogodak postigao je oprobani napadač iz Superlige Dejan Miljuš, koji je glavom loptu poslao u mrežu iskusnog golaman gostiju Ostojića, posle kornera Andrića, sa desne strane.

Na 3:0 povisio je Stefan Nikolić, koji je reagovao na pravi način posle centaršuta Lazara Popovića sa desne strane. U listu strelaca upisao se i štoper Ivan Živanović u 78. minutu, koji je u protekloj sezoni igrao i za srpskoligaša sa Bubnja Šumadiju 1903. On je udarac Vasilija Milovanovića iz prekida sa ugla glavom sproveo u mrežu Parmenca i povećao prednost na 4:0.

Konačan rezultat 5:0 postavio je Milovanović u 83. minutu i iskupio se za neiskorišćeni jedanesterac u 70. minutu, koji je odbranio golman Parmenca Ostojić.

Videlo se danas da su deca umorna, ali su postigli zadovoljavajući rezultat. Određenu minutažu dobili su svi naši mladi igrači, medju njima je bio i Lazar Maksimović iz čačanskog Borca, koji je na probi. Zadovoljan sam zalaganjem, ali se videlo da još mnogo mora da se radi. Ukoliko ne budemo doveli još trojicu-četvoricu igrača i rešili status nekih igrača iz prethodne sezone, koji su izrazili želju da igraju, kao što su Bonsu, Vesić, Čonka, biće teška sezona za Radnički i u Prvoj ligi sa ovim mladim timom – rekao za „Šumadijapress“ trener Neško Milovanović, posle jučerašnje, prve provere kragujevačkog prvoligaša.

Radnički 1923 nastavlja ubraznim tempom sa odigravanjem trening utakmica zbog kašnjenja u pripremama. Trener Milovanović želi da proveri što veći broj igrača koje ima na raspolaganju. Već danas je na programu druga probna utakmica sa novim ćlanom Zone „Dunav“ Omladincem iz Donje Rače. Za sredu je zakazan susret sa zonašem Gružom, a u nedelju i sa Slogom iz Kraljeva. Svi ovi susreti odigraće se na stadionu „Čika Dača“ sa početkom u 18 časova.

RADNIČKI – PARMENAC 5:0 (2:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Stevanović. Pomoćnici: Danijel Đurić i Janko Mitrović (svi iz Kragujevca). Strelci: Ćosić u 8, D. Miljuš u 42, Nikolić u 66, Živanović u 78. i Milovanović u 83. minutu. Žuti kartoni: Vilotijević (Radnički 1923), Perošević (Parmenac).

RADNIČKI 1923: Najdanović, Marinković, Samailović, Tatović, Gavrilović, Trajković, Miletić, Nedeljković, Andrić, Goljović, Ćosić. Igrali su još: Živanović, Spasojević, Petrović, Aleksić, Urošević, Stević, B. Miljuš, Popović, D. Miljuš, Veselinović, Vilotijević, Kostić, Maksimović, Srećković, Goljović, Nikolić, Milovanović.

PARMENAC: Ostojić, Pajović, Kaplanović, Perošević, Majstorović, Popović, Nedović, Jakovljević, Milovanović, Nenadić, Stevanović. Igrali su još: Gavrilović, Vojašević, Radonjić, Malenović.