Jagodina bolja od kraljevačke Sloge

U 16. kolu Košarkaške lige Srbije, košarkaši Jagodine su kao domaćini pred oko 950 gledalaca ostvarili vrlo bitnu pobedu nad kraljevačkom Slogom rezultatom 67:56. U duelu dve ekipe koje su pri dnu tabele, ispostavilo se da je sve bilo rešeno već nakon druge četvrtine u kojoj su gosti postigli svega 6 poena a domaći 19, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 38:23 za Jagodinu.
 U prvoj četvrtini videli smo pravu rezultatsku klackalicu, puno promašenih šuteva i sve je pokazivalo da će ovo biti jedna neizvezna utakmica. U drugoj četvrtini na terenu je igrala samo jedna ekipa. Domaći su već na startu napravili seriju 8-0, a kasnije su samo povećavali razliku u čemu su im pomagali igrači Sloge svojim greškama u koracima i lošim dodavanjima. Posebno je uočljiva razlika u reketu jer su domaći košarkaši pokupili veliki broj lopti pod oba obruča. Kovačević i Đoković su vodili svoj tim do velike prednosti u prvom poluvremenu koju je Sloga smanjila u trećem periodu, taj period su gosti dobili 19:12. Najbliži Jagodincima gosti su bili u 25. minutu nakon poena Vuletića, kada je bilo 41:35 za Jagodinu. Od tada su opet domaći košarkaši zaigrali bolje, uspeli da povrate dvocifrenu prednost u jednom trenutku i u poslednju četvrtinu su ušli sa 8 poena viška. Usledio je dobar početak gostiju u poslednjoj deonici, poeni Tadića i Trtića, jedna blokada Vuletića i rezlutat je pokazivao samo 4 poena prednosti za domaće, ali to je bilo sve od Kraljevčana. Dedijer, Đoković i Kovačević su prednjačili u ekipi Jagodine u poslednjoj četvrtini, razlika se samo povećavala, pa su tako domaći dobili i poslednji period igre, i na kraju bez većih problema došli do izuzetno značajne pobede kojom su anulirali pobedu Sloge nad Jagodinom u Kraljevu od 86:82. Najbolji u redovima Jagodine bili su Đoković sa 17 poena i 7 skokova, i Kovačević sa 18 poena, dok se kod gostiju najviše istakao Tadić sa 14 poena i 10 skokova.
Domaći košarkaši su imali 44 skoka, naspram 24 skoka gostiju, pa sa takvim odnosom snaga pod košem rezultat je potpuno očekivan.
U sledećem kolu Jagodina gostuje poslednjeplasiranom Napretku, dok Slogu očekuje teško gostovanje ekipi Vojvodine Srbijagas.

Jagodina – Sloga 67:56 (19:17; 19:6; 12:19; 17:14)