Sigurna pobeda Konstantina protiv Jagodine
Košarkaši niškog Konstantina opravdali su epitet favorita i sigurnom igrom od prvog do poslednjeg minuta savladali ekipu Jagodine rezultatom 80:70 (18:17, 22:15, 21:18, 19:20) u 3. kolu Košarkaške lige Srbije.

Domaći su bili maestralni u šutu za 3 poena (15/28) i odličnom napadačkom predstavom zabeležili pobedu na premijeri pred domaćom publikom.

Od samog starta Konstantin je krenuo silovito. Na krilima kapitena Gudžića i mirnom rukom Ostojića sa distance domaći su posle tri minuta igre poveli 9:2, pa je strateg gostiju bio prinuđen da zatraži minut odmora.

Obe ekipe je u uvodnom period služio šut spolja, a malih problema domaći košarkaši imali su sa odbranom reketa. Na drugom kraju terena Konstantin je bio skoro nepogrešiv u šutu za tri poena. Četiri pogođene trojke iz isto toliko pokušaja bilo je dovoljno za 18:9, ali je gost preko Đokovića i Čabrilo odgovorio na isti način.

Posle lepršavog uvoda, pred kraj prve deonice Konstantin je naprasno stao, pa je posle prvih 10 minuta rezultat glasio 18:17 za domaće.

Mučili su se izabranici Marka Cvetkovića sa realizacijom i na početku drugog kvartala, da bi Stojačić i Savić serijom 6:0 “drmnuli” tim iz letargije – 26:19. Nakon novog tajm auta Jagodinaca, prve poene za Konstantin zabeležio je Božidar Babović, a nakon trojke Vitkovića Nišlije su prvi put imale dvocifrenu prednost u 15. minutu (30:19).

Da će biti odlično pojačanje bek Babović nagovestio je već do poluvremena. Sa 9 postignutih poena, od čega su dva šuta bila za 3, uz sveprisutnog Tasića, mladi Beograđanin jedan je od najzaslužnijih za vođstvo od 8 poena Nišlija posle 20 minuta igre – 40:32.

Pokretnom odbranom Konstantin je sigurno čuvao suficit sa poluvremena. Opet je najraspoloženiji u niškom timu, kao i na startu meča, bio kapiten Gudžić. Sa dve ukradene lopte, ofanzivnim skokom i pogođenom trojom bio je pokretačka snaga svojim saigračima u nastavku.

Talentovani mladići iz Jagodine nisu se predavali. Upornošću i košarkaškom drskošću disali su konstantno protivniku za vratom i nakon trojke Nišavića u 27. minutu prišli Konstantinu na -7 (57:50).

Poenima sa centarske pozicije Ostojića i mladog Mladenovića niški tim je u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću od 11 poena (61:50).

Na početku četvrtog kvartala obe ekipe su stale sa šutom. Trojka Danila Tasića bili su jedini poeni u početna tri minuta. U tim trenucima stekao se utisak da su gosti ostali bez snage zbog neprestane “jurnjave” za Nišlijama. Sa druge strane, domaći su malo spustili tempo.

Tokom čitave poslednje deonice rezultat se kretao oko 10 poena razlike, a sve dileme oko pobednika rešio je novajlija Babović sa tri vezane trojke i na taj način se u najboljem mogućem svetlu predstavio niškoj publici. Na kraju, sigurna pobeda Konstantina 80:70.

U narednom kolu, koje je već u sredu, Nišlije očekuje neugodno gostovanje Vršcu, a Jagodinci putuju u Beograd na megdan Beovuku.

KONSTANTIN - JAGODINA 80:70 (18:17, 22:15, 21:18, 19:20)

KONSTANTIN: Veličković 5, Babović 19, Đorđević 3, Mladenović 2, Vitković 8, Stojačić 10, Ostojić 4, Tasić 12 (7sk), Savić 5 (8sk), Stojanović, Stanković, Gudžić 12 (5sk)

JAGODINA: Radulović 10, Milošević, Đoković 15, Ivanović 1, Kapetanović, Duda 9, Čabrilo 12 (6sk), Vulikić 13, Nišavić 10, Aničić, Vuksanović, Demčesen 9 (7sk)

Napredak Rubin 83 : 71 Beovuk 72
FMP 83 : 72 OKK Beograd
Vojvodina Srbijagas 63 : 62 Tamiš
Sloga 62 : 52 Mladost
Spartak 74 : 85 Smederevo