Raščani upisali prvu pobedu

Fudbaleri Bana u trećem pokušaju stigli su do prvog trijumfa u novoj sezoni i prvih bodova. Minaimalnim rezultatom savladana je ekipa Pobede iz Beloševca, koja se prikazala kao kvalitetan protivnik. Od samog starta videla se želja domaćih da konačno krenu u žetvu bodova. Iako oslabljeni raščani su bili pre svega konkretniji, stvorili su više izglednih prilka, dok su gosti na drugoj starni imali veći posed lopte, ali su im napadi bili dosta jalovi. Prvu pravu priliku Bane je realizovao. Igrao se 9.minut, odličan centaršut sa desne strane uputio je Bulatović, lopta je preletela Šumarca, ali je akciju dobro pratio odlični kapiten Đorđević i zaboravljen od strane odbrane gostiji iz prve šutira i postiže lep gol. Krenuli su Kragujevčani nešto ofanzivnije, domaćin je možda i svesno prepustio sredinu terena i pretio iz kontri i polukontri. Da dupliraju prednost "beli" su mogli preko Pavlovića (22.minut), Bulatovića (32.minut) i Zečevića tri minuta kasnije. Naročito je bila izgledna šansa Bulatovića, kada je sa desetak metara šutirao pravo u golmana Kostića. Drugo poluvreme slična slika na terenu, Pobeda je imala inicijativu i prvu priliku u 48.minutu preko Spasojevića. Usledio je preiod igre gde se igralo uglavnom na sredini terena, a beležimo pokušaje Šumarca i rezerviste Petra Petrovića u 74.minutu kada nije uspeo da šutira na gol protivnika iz povoljne pozicije. Igralo se fer i korektno na obe strane, a malu nedoumici izazvalo je isključenje obojice trenera domaćeg tima na intervenciju pomoćnika. Stekao se utisak da je isključenje bilo prestrogo. Poslednju priliku na utakmici imao je Raščanin u redovima Pobede Lazar Popović posle solo akcije. Igrač utakmice: Predrag Đorđević (Bane).

BANE - POBEDA  1:0 (1:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Nikolić (Požarevac). Strelac: Đorđević u 9.minutu. Žuti kartoni: Sretenović (Bane), Ljujić, Miljuš, Petrović (Pobeda).

BANE: Glukčević, Jovanović, Sretenović, M.Petrović, Banović, Pavlović, Zečević (Simić), Đorđević, Bulatović (Marković), Bogojević, Šumarac (P.Petrović).

POBEDA: Kostić, Bjelanović, Miljuš, Pejčinović, Petrović, Ljujić, Živanović (Vukomanović), P.Đoređević (N.Đorđević), Popović, Vidić (Stojanović), Spasojević.