Sloga mogla da demolira Raščane

Umesto da velikog rivala iz drugoligaških i srpskoligaških dana deklasira i u Rašku pošalje sa dvocifrenim brojem golova u mreži, kraljevački zonaš se propisno ispromašivao, odigrao indolentno drugo poluvreme i u jednom trenutku doveo siguran trijumf u pitanje. Sloga je odigrala prvo poluvreme iz snova, gosti nisu znali šta ih je snašlo. „Beli“ su preko Nikolića imali zicer u 15. minutu, ali je isti igrač najzaslužniji što je dva minuta kasnije Ignjatović spakovao loptu sa par metara pod prečku gola odličnog Premovića. Omaleni napadač Sloge, popularni Runi, odlično je ispratio akciju Filipovića za vođstvo od 2-0 u 25. minutu,a deset minuta kasnije dubinsku loptu Obradovića smestio je iza leđa nemoćnog Premovića. U 44. minutu saplitanje Filipovića u šesnaestercu odlični arbitar Dimitrijević sankcionisao je kao najstrožu kaznu, ali je kapiten „belih“ Z: Pavlović šutirao pored gola.

U nastavku izabranici Dejana Đilasa su postali neozbiljni, nisu više igrali fudbal i zato su bili kažnjeni. Prvo je vratar gostiju Premović odbranio tri zicera, još su dva puta promašivali Filipović i Vasiljević i usledila je kazna. Odlični Milenković je postigao veoma lep gol za 3-1, a samo tri minuta kasnije se Milović našao na pravom mestu za 3-2. Gosti su najavili preokret, ali bez snage i kvaliteta za više,a domaćin uz negodovanje navijača uspeo u 90. minutu da postigne pogodak preko Filipovića za konačnih 4-2 i prvu ovosezonsku pobedu u Kraljevu.

SLOGA – BANE 4 – 2 (3 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac) 7 Strelci: Ignjatović u 17., Nikolić u 25. i 35. minutu i Filipović u 90. minutu za Slogu,a Milenković u 72. i Milović u 75. minutu za Bane Žuti kartoni: M. Pavlović (Sloga)

SLOGA: Spasojević -, Dunjić 7, Čolić 7, Z. Pavlović 7, Obradović 7 (Dević 7), Drmanac 7 (Milošević 6), Filipović 7, M. Pavlović 7, Ignjatović 7 (Vasiljević 6), Krstić 7, Nikolić 7,5

BANE: Premović 7, Petrović 5 (Milikić 6), Ilić 5 (Milenković 6,5), Obradović 6,5, Jolović 6, Milović 6,5, Panović 6, Petrović 6, Bulatović 6, Terzić 5 (Veljović 6), Mrvošević 6,5.

Igrač utakmice: Uroš Nikolić (Sloga) 7,5