Srpskoligaši iskoristili pauzu

Pomeranje starta u prolećnom delu prvenstva za naredni vikend, zbog vremenskih uslova u zapadnoj Srbiji, šumadijski srpskoligaši Pobeda Beloševac i Šumadija iz Aranđelovca iskoristili su juče da drugi put u ovom pripremnom periodu međusobno odmere snage. U prvom susretu u Beloševcu domaćini su pobedili sa 1:0. Juče su koristili stadion u Badnjevcu i po lepom vremenu na „neutralnom“ terenu odigrali nerešeno 1:1. Iako bi po rezultatu moglo da se zaključi da je to bio običan trening-susret, koji je miroljubivo završen, na terenu nije izgledalo tako. Duel ova dva stara poznanika i prijateljska kluba više je ličio na borbu za bodove, pa je zbog oštrih startova u žaru borbe bilo i međusobnog koškanja zbog čega je sudija Vuković morao da upotrebi i crvene kartone.

Sa jučerašnje utakmice u Badnjevcu, pred golom Aranđelovčana (Foto: M. Jovičić)

Treneri Mile Stanković (Pobeda Beloševac) i Nebojša Ješić (Šumadija) nisu izveli najjače sastave zbog povreda i prehlada nekih igrača. U redovima Beloševčana nije bilo povratnika Markovića i Bubanje, kao i iskusnog napadača Simića, ali su dobro otpočeli utakmicu i već u petom minutu, posle centaršuta Bjelanovića, sa desne strane, preko Vidića došli u vođstvo. Međutim, gosti iz Aranđelovca brzo su sredili svoje redove i opasnije, iz brzih kontranapada, pretili novom golmanu Petroviću. Upornost igrača Šumadije isplatila se u 25. minutu. Mihajlović je centrirao sa leve strane, a u gužvi protivničkog peterca, posle odbijene lopte najbolje se snašao Turković i izjednačio na 1:1. Bio je to veoma efektan pogodak iz blizine. Lopta je pogodila prečku i završila u mreži. U finišu prvog poluvremena Đuričić je izašao sa leve strane pred Anđelkovića, ali je golman Šumadije bio uspešniji i odneo loptu.

U drugom poluvremenu, nije bilo pogodaka, ali je prikazana borbena igra. Lep utisak u 65. minutu pokvraili su štoper Beloševčana Ljubisavljević i bek srpskoligaša iz Aranđelovca Mihajlović, koji su zbog međusobnog koškanja morali u svlačionicu.

Rezervista Pobede Beloševac Kostadinović dva puta se, potom, našao u povoljnoj situaciji da donese drugo vođstvo svojoj ekipi, ali je bio neodlučan.

Trener Pobede Mile Stanković i Šumadije Nebojša Ješić zadovoljni jučerašnjim remijem (M. Jovičić)- Ovo nam je bila sedma prijateljska utakmica i druga sa Pobedom Beloševac. Iako smo gol primili brzo zadovoljan sam rezultatom. Moramo da popravimo nešto u odbrani, jer se Šumadiji dešava da prima golove na početku utakmice ili u završnici. Mislim da smo se dobro pripremili i na mesta igrača koji su otišli doveli adekvatne zamene. Na startu prvenstva odlazimo u goste Jedinstvu, na Ub, sa željom da prikažemo što bolju igru i vratimo se neporaženi – rekao je za „Šumadijapress“ Nebojša Ješić, trener aranđelovačkog srpskoligaša, posle jučerašnjeg duela sa Beloševčanima.

Igrom svojih fudbalera, koji su u pripremnom periodu odigrali osam utakmica bez poraza, zadovoljan je i novi trener Pobede Beloševac Mile Stanković.

- Iskoristili smo ovaj vikend da u revanš-susretu sa Šumadijom još jednom proverimo gde smo sa novim timom pred start u Srpkoj ligi „Zapad“. Doveli smo nekoliko pojačanja, ali danas smo isprobali formu nekih igrača, bez Simića i Markovića u napadu. Igrači su motivisani i i fizički i taktički pripremljeni i mislim da ćemo u nedelju spremno da dočekamo veoma jaku ekipu Železničara iz Lajkovca, koji se bori za mesto koje vodi u viši rang. Nismo opterećeni rezultatom, ali se ne predajemo. Važno je da igrači daju maksimum na terenu, pa videćemo da li je to dovoljno za pobedu ili nerešen rezultat. Ako Železničar bude bolji pružićemo mu ruku i čestitaćemo. Mislim da smo posle dve nedelje ponovo na terenu dobro funkcionisali – ocenio je trener Stanković.

Susret sa 16. kola Srpske lige „Zapad“ sa Lajkovčanima odigraće se u nedelju u Beloševcu sa početkom u 14,30 časova.

POBEDA BELOŠEVAC – ŠUMADIJA (A) 1:1 (1:0)

BADNJEVAC – Stadion: Pod Šupljajom. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Vuković. Pomoćnici: Ivko Ivković i Stefan Jovanović. Strelci: Vidić u 5. minutu za Pobedu Beloševac, Turković u 25. minutu za Šumadiju. Žuti karton: Kačarević (Šumadija). Crveni kartoni: Ljubisavljević (Pobeda Beloševac) i Mihajlović (Šumadija) u 65. minutu.

POBEDA BELOŠEVAC: Petrović, Bjelanović, Žilović, Pejčinović, Dunđerović, Ljubisavljević, Vukomanović, Deljanin, Đuričić, S.Kostić, Vidić. Igrali su još: Rakić, Kostadinović, Kilibarda. Milanović, Stefanović, Vasović, Spasojević.

ŠUMADIJA: Anđelković, Jaćimović, Mihajlović, Matić, Kačarević, Drašković, Pavlović, Karadinović, Stevanović, Radovanović, Turković. Igrali su još: Marko Jovanović, Terzić, Dragičević, Mladen Jovanović, Spasić, Pajević, Matijašević, Krstović, Savić.

Loznica 1 : 0 Polet
Sloga (P) 2 : 0 GFK Jasenica 1911
Šumadija 1903 5 : 2 Karađorđe
Bane 0 : 3 Zvižd
Jošanica 1 : 2 Rudar
Železničar 1 : 0 Budućnost Krušik 2014