65'
39'
23'
Mačva savladala ekipu Rada u Beogradu

Na gostovanju ekipi Rada u Beogradu, u okviru pretposlednjeg kola Super lige Srbije u ovom delu prvenstva, šabačka Mačva je ostvarila pobedu rezultatom 0:2 (0:0). Prvi pogodak za Šapčane postigao je Miodrag Gemović u 89. minutu, dok je pobedu za crveno-crne potvrdio Nikola Milinković u nadoknadi vremena 90+2 minutu.

Šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić je zadovoljan što je drugi meč u nizu završen pozitivnim rezultatom, jer je to jasan pokazatelj da ova ekipa ima potencijal za kontinuitet u pružanju dobrih partija.

„Sve čestitke igračima na disciplinovanoj i kvalitetnoj igri. Prvo poluvreme je proteklo bez šansi sa obe strane veoma dosadno. U nastavku mnogo bolja igra, pre gola smo imali tri veoma dobre šanse, da bi pred kraj dobra igra rezultirala sa dva postignuta gola. Šteta što sneg nije pao u avgustu, jer kako nam ide po snegu, verovatno bi se borili za titulu”, kroz osmeh kaže Aničić.

Mačva je igrala u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Protić, Ivić, Ristivojević, Lazarević, Milinković, Adamović (Vladisavljević od 75.min), Arsenijević, Matić (N. Jovanović od 90.minuta) i Gemović.

U narednom, 22. kolu Super lige Srbije, poslednjem u prvom delu prvenstva, Šapčani na svom terenu, po prvi put pod reflektorima, dočekuju ekipu Voždovca. Utakmica se igra u sredu, 13.decembra, sa početkom u 17 časova.