Tamiš
OKK Beograd
Vršac
Zemunci pregazili Ibar

Sloga i Mladost Admiral su počeli više nego slabo utakmicu,a u prilog time ide činjenica da su gosti prvi koš postigli posle tri minuta,a Sloga i posle šest minuta nije poroblacila lpptu kroz obruč. Tada je reagovao Boško Đokić sa tri izmene i tajm autom. Ništa nije pomoglo, "beli" su i dalje bili bez poena,a Bulatović trojkom doneo prvu dvocifrenu prednost Zemuncima 0-10! Konačno, uz ovacije iz gledališta, Vorkapić je pogodio dva slobodna bacanja,a semafor je pokazivao 2,24 do kraja četvrtine. Do kraja ovog perioda Sloga je sve poene postigla sa linije penala, 8-12.

Posle antpropagadne košarke u prvih deset minuta, u nastavku smo gledali nešto bolju igru, mada ne mnogo precizniju. Mladost je održavala prednost zahvaljujući skoku i visokom Veljkoviću, dok se Sloga mučila u napadu i jedini ko bi mogao da pogodi koš rivala bio je Nemanja Pavlović. Ostaje prava misterija kako su domaći tako nepovezanom igrom i koristeći samo pojedinačni kvalitet Vorkapića i Pavlovića uspeli na veliki odmor da odu sa vođstvom, prvim u meču, 31-30 (trojka Simovića).

Početak drugog poluvremena bio je u znaku gostiju, tačnije Beadera koji je serijom lakih poena doneo Zemuncima vođstvo 33-38 i naterao stratega domaćih da zatraži prvi predah u ovom delu igre. Čvrsto su igrali gosti, Sloga je imala mnogo problema da dođe u poziciju da pogodi koš rivala, dok su na drugoj strani Zemunci bili sigurni.Tako je treći period završen vođstvom gostiju 44-51.

Početkom poslednje deonice meča, posle poena Veljkovića, Mladost je stigla do nove dvocifrene prednosti 49-59 i tada je bilo jasno da će domaći teško do trijumfa. Iskusni Kužeta, razigrani Beader i pod košem gorostasnoi Veljković bili su dovoljni da Mladost kraj Ibra slavi trijumf

SLOGA - MLADOST ADMIRAL 69 - 75 (8-12, 23-18, 13-21, 25-24)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 500 Sudije: M. Juras i Ninković (Beograd), Kovačević (Užice)

SLOGA: Stamenić 6, Vorkapić 14 (9sk), Vuksanović, Jovanović 9, Simeunović , Bojanić 2, Pavlović 16, Simović 19, Ilić, Ćirović 4, Peruničić, Jončić

MLADOST ADMIRAL: Nešović, Kužeta 18 (5sk), Bulatović 8, Beader 19, Kočović 1, Jeković 7,Brkić 6, Savković 2, Veljković 14 (19sk), Antonijević, Novaković