Konstantin veliki za Slogu

Na oproštaju od svojih navijača košarkaši Sloge su ugostili otpisani niški Konstantin. Međutim, svi koji su mislili da će "beli" upisati rutinsku pobedu, prevarili su se. U prvih 10 minuta puleni Ivana Dimića su radili šta su hteli protiv potpuno anemične Sloge. Kraljevčanin i bivši Slogin košarkaš Slaviša Bogavac, sada kapiten Nišlija, do polovine ovog perioda je ubacio dvocifreni broj poena. Konstantin je u petom minutu imao prednost 5-20 i već je bilo jasno da će Sloga morati da "krvari" da bi izbegla poraz. Početkom druge deonice Nišlije su stigli do kapitalnih 20 razlike (11-31),a domaćima ništa nije polazilo za rukom. Na veliki odmor se otišlo sa vođstvom Konstantina 27-46 i to posle koša Stojanovića sa zvukom sirene.

U nastavku Nišlije su držale nivo igre, mladi igrači poput Kostića i Anđelkovića, uz iskjusne Boigavca i Antića značlački su održavali i uvećavali prednost, dok je Sloga ponekom trojkom znala da se spusti ispod 20 razlike. na kraju trećeg perioda Vorkapić je trojkom sa zvukom sirene smanjio prednoist gostiju na 55-68. Do kraja utakmice su gosti rutinski priveli posao kraju i sa kamatom se revanširali Slogi za poraz u Nišu u prvom delu sezone.

SLOGA - KONSTANTIN 70 - 86 (11-28, 16-18, 28-22, 15-18)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 200 Sudije: Vojinović (Novi Sad), Arsenijević (Beograd), Sedlar (Novi Sad)

SLOGA: Stamenić 10, Vorkapić 20 , Ostojić , Jovanović 16, Simeunović 6, Bojanić , Pavlović 2, Simović 10, Ilić 2, Ćirović 2, Peruničić 2, Jončić

KONSTANTIN: Dojčinović, Milojević 11, Kostić 12, Jovanović, Anđelković 15, Stojanović 7, Antić 18 (7sk), Tasić, Simović, Bogavac 23 (10 sk), Živković, Rilak.

Vršac 72 : 65 Mladost Admiral
Metalac 87 : 78 Tamiš
Beovuk 72 101 : 99 Dunav
Smederevo 1953 78 : 98 Dynamic BG
Sloga 0 : 20 Konstantin
Napredak Rubin 71 : 91 Borac