FK Rudar Bresnica 1927
Lunjevica

Moravički okrug: Donja Vrbava - Morava 1:0

01.09.2013 Miroslav Todorović

Duel Donje Vrbave i Morave, nakon velike borbe i 95 minuta igre, pripao je domaćima, koji su na taj način upisali prve ovosezonske bodove. Susret je imao dva različita poluvremena, gde je pobedniku utakmice pripalo prvo a timu iz Katrge drugo. Međutim, domaćin je materijalizovao period bolje igre, dok gosti to nisu uspeli.

FK Donja Vrbava - sezona 2013/2014

Znatno agilnije i angažovanije krenuli su fudbaleri u zelenim dresovima. Već u drugom minutu, Stjepanović je oprobao udarac ali je Milan Maljković bio siguran. Katržani uzvraćaju u 17. minutu. Upotrebljivu loptu dobio je Muzikravić, nekih 7-8 metara, iskosa sa desne strane ali je šutirao pravo u Kastratovića. Kako je meč odmicao, gost se nalazio u podređenijem položaju, okrenut defanzivi. Mogli su fudbaleri Donje Vrbave do gola u 28. odnosno 34. minutu ali su Vukašinović i Pavićević bili neprecizni u situacijama koje su nagoveštavale nešto više. Ključni detalj utakmice dogodio se u 35. minutu, kada je dosuđen kazneni udarac u korist domaćih. Nepropisno je u kaznenom prostoru startovao Milić. Siguran sa bele tačke biva Jovanovski. Rezultat 1-0.U poslednjim trenucima prvog dela, odličan udarac Popovića završava tik pored desne stative gola domaćih, pa se na odmor otišlo važećim skorom iz 35. minuta.

Detalj sa susreta

U pauzi između dva poluvremena došlo je do promene na golu Donje Vrbave, pa je Kastratovića zamenio Mihailović. Isti igrač odlično je reagovao u 63. minutu, kada je ukrotio šut Popovića iz neposredne blizine. Desetak minuta kasnije nova akcija gostiju završava se pokušajem Milića sa ivice kaznenog prostora. Međutim, Mihailović ponovo brani.

FK Morava (Katrga) - sezona 2013/2014

Nisu se predavali igrači iz Katrge pokušavajući da dođu bar do remija. Preuzeli su inicijativu i u poslednjih 20 minuta težište igre prebacili u potpunosti na polovinu rivala. Najbliži golu „crveno-beli“ bivaju u 85. minutu. Rezervista Nešović, dobija upotrebljivu loptu unutar šesnaesterca ali okleva sa udarcem i njegov pokušaj biva izblokiran u poslednjem trenutku. Do kraja, nije bilo prilika iz kategorije stopostotnih, pa se rezultat nije menjao. Treba napomenuti da je Morava u sudijskoj nadoknadi ostala sa desetoricom, jer je isključen Nikola Maljković.