Moravički okrug: Ovčar - Jedinstvo (K) 2:1

Derbi meč 28.kola lige moravičkog okruga odigran je u Markovici.Trećeplasirani Ovčar dočekao je ekipu iz Konjevića.Statistika je bila naklonjenija Jedinstvu,koje je u dosadašnjim duelima imalo više uspeha ali ovoga puta konkretniji su bili domaći.Tvrd,borben i rezultatski neizvestan meč rešen je u finišu.Postignuta su tri pogotka,dva u mreži Jedinstva.

Start donosi zatvoreniju igru rivala,pa prvu priliku beležimo na isteku 18.minuta.Gosti su izveli obećavajući napad,koji ne kruniše Stanojević.Bio je neometan,desetak metara od gola ali je šutirao pored stative.Tri minuta kasnije nova šansa za „plave“.Dejan Živanić je stvorio sebi prostor za udarac,tukao i pogodio stativu.Sve se odigralo metar-dva unutar kaznenog prostora.Do promene rezultata dolazi u 28.minutu.Brzonogi Zlatić upućuje idealan centaršut sa leve strane a Đoković glavom,u padu,smešta loptu iza leđa Cvetića za 1-0.Već u 32.minutu Jedinstvo je moglo do egala.Dobro je po levom boku prošao,vrlo dobri Živanić,ušao u šesnaesterac i sa 7-8 metara oprobao udarac,lopta odlazi iznad prečke.Mora se priznati da je pozicija bila nepovoljna jer je „desetka“ gostiju bio dosta iskosa.Ipak,trud pomenutog fudbalera isplatio se u 42.minutu.Paunović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru Markovičana a zatim idealnim prizemnim pasom našao Živanića na suprotnoj(desnoj) stativi,kome nije bilo teško da poravna rezultat sa 2-3 metra udaljenosti.

Znatno nervoznija igra protivnika u drugom poluvremenu,pa su sve javne opomene dodeljene upravo u tom delu meča.I jedni i drugi pokušavali su,da preskakanjem sredine lakše dođu u povoljnu poziciju,međutim takav pristup nikako nije donosio željeni rezultat.Uglavnom se sve svodilo na pokušaje sa distance.Beležimo udarce Janićijevića u 60.,Tomovića u 62. i Zlatića u 65.minutu ali Cvetić nije imao potrebe da interveniše.Na drugoj strani pokušao je Živanić,no ni on nije pogodio okvir sa dvadesetak metara,iz slobodnog udarca.Igrao se 70.minut.Najbolja prilika za tim iz Konjevića propuštena je u 74.minutu.Risimović Tomislav je prošao po desnom boku i „zavrnuo“ loptu do usamljenog Živanića,petnaestak metara od Ostojićevog gola.On sebi daje for,šutira sa ivice „penaltika“ – golman brani i ostavlja svoj tim u igri.Kako je vreme odmicalo,činilo se da će doći do podele bodova.Međutim,to se nije dogodilo,zahvaljujući detalju iz 85.minuta.Vezista domaćih Marinković,biva oboren unutar kaznenog prostora a arbitar Bogdanović je neodlučan - da li se sve odigralo unutar šesnaesterca?Neophodne su bile konsultacije sa pomoćnikom Uroševićem.Sve je potrajalo par minuta i na kraju je doneta odluka – penal za Ovčar!Protesti gostiju nisu promenili odluku glavnog arbitra i dat je znak za izvođenje udarca sa „kreča“.Siguran je Janićijević,Ovčar ponovo vodi!Odmah nakon drugog gola,domaći se svesno povlače,orijentišući se isključivo na defanzivne zadatke.Do kraja regularnog dela,uključujući i 5 minuta nadoknade,teško je bilo probiti bedem ispred Ostojića,pa su bodovi ostali u „Gaju“.Novom „trojkom“ Ovčar se dodatno učvrstio na trećoj poziciji,dok Jedinstvo ostaje na petom mestu sa istovetnim bodovnim saldom kao i Slatina.