08.10.2012 V. Janković

MFL Sombor : Pobeda Dunava u Šikari

Nakon uzbudljivih devedeset minuta utakmice, fudbaleri Dunava iz Bačkog Monoštora odneli su sva tri boda iz Šikare u duelu sa domaćom OFK Šikarom u sedmom kolu prvenstva Međuopštinske ligeSombor-Apatin-Kula-Odžaci. Takoreći komšijski derbi, imao je sve uslove da ostane u lepom sećanju svih aktera dvoboja sedmog i osmog na tabeli, ali nervoza fudbalera već pri kraju susreta donekle je izmenila sliku i pokvarila dobar početak utakmice Prvu ozbiljniju priliku za gol imali su gosti u 15 minutu, ali se domaći golman nije dao iznenaditi, i lepom paradom izbacio loptu u korner. Osam minuta kasnije, domaći sastav došao je do vođstva, pošto je posle jednog slobodnog udarca lopta došla do Bačića koji je u prodoru po levom krilu , ušao u šesnaesterac i oštro uputio loptu ka golu, ali je mladi golman Ivkov, nespretno intervenisao i lopta mu je prošla kroz ruke i noge i došla do beka domaćih Trbojevića koji se nije zbunio i uputio je u mrežu. Već u sledećoj minuti gosti imaju priliku, ali Curnović ponovo izbija loptu iz svog prostora. U 33 minutu Bačić izvodi slobodnjak i šalje lpotu u desni gornji ugao ali čuvar mreže Dunava dobro interveniše i sprečava novo vođstvo domaćih. Dva minuta kasnije, posle kornera, lopta dolazi do Mandića koji je sa desne strane iskosa šalje u nebranjeni deo mreže Curnovića. . Osokoljeni izjednačujućim golom, gosti nastavljaju sa atacima, i već u 44 minutu prelaze u vođstvo. Izigranu akciju po levom krilu Balaž i Mandić pretvaraju u 1: 2 za Dunav. Kada se očekivao zvižduk sudije za odmor na poluvremenu, , Čuturilo povećava prednost gostiju na 1: 3. Drugo poluvreme donodsi nešto slabiju igru obeju ekipa, ali nervoza postaje sve veća, češći faulovi, razgovor sa sudijama i kao epilog svega, isključenje dvojice fudbalera domaćih u 76. minutu. Crveni karton , zbog verbalnog duela sa sudijom Dejanom Raco zaradili su Bandobranski i Trbojević . Četvrt sata fudbaleri OFK Šikare igraju sa dvojicom manje, ali im to nije zasmetalo da napadnu monoštorce i zaprete izjednjačenjem. U prvoj minuti nadoknade, bek Joka iz kornera postiže retko viđen gol i daje nadu da se može doćii do trećeg, ali su ostali pokušaju domaćina ostali bez novog izjednačenja.

Sombor, 7. oktobar 2012. godine . Igralište u Šikari. Gledalaca 5 o . SudijaRaco (Sombor) pomoćnici Savić i Đipalo (Sombor) Delegat Jakšić (Sombor) Strelci : Trbojević u 23 i Joka u 90+1 za OFK Šikaru i Mandić u 35 i 44 i Čuturilo u 45 za Dunav. Žuti kartoni Bačić (OFK Šikara) i Ilić (Dunav) Crveni kartoni : Bandobranski i Trbojević u 76. minutu (OFK Šikara) Igrač utakmice Mandić (Dunav).

OFK ŠIKARA : Curnović, Trbojević, Joka, Kesegić, Vulin, Vukadinović, Topalov (Šantor), Devrnja, Miljić, Bačić i Bandobranski.
DUNAV: Ivkov, Gorjanac, Vakoš, Čuturilo, Ratković, Mrvičin, Ivakić, Ilić, Antić (Mrgić), Balaž i Mandić (Grabar) .

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija