Princ Filip vratio Valjevce na pobednički kolosek

Budućnost Krušik 2014 se ubedljivim trujumfom 6:2 protiv dobrog tima iz Beloševca posle tačno 45 dana praznog hoda vratio na pobednički kolosek.

Trebalo je biti strpljiv pa sačekati i istrpeti hod po mukama, bruku u Loznici(0:4) blamažu u Valjevu protiv Zvižda (0:2)remije bez golova  sa Karađorđem i Rudarom i dočekati gol posle  tačno 377 minuta posta. Deset od 12 bodova je izgubljeno zahvaljujući strategiji  Slaviše Božičića. Valjevski tim je u prvih šest kola prepustio rivalima samo dva od 18 bodova, postigao 16 golova, i dva puta samo dozvolio rivalima da postignu gol.Taman zaboravljena "zaštita profesionalizma" i odricanje letos naprasno:Simića, Petrovića, Petraševića i Tadića ipak je uzela svoj danak. Septembarsko-oktobarski šamari su došli kao  posledica pre svega odricanja  štopera Tomiću(dao je sebi pravo da pohadja redovno predavanja na Građevisnog fakuletu u Novom Sadu). Pretumbavanje igrača polinijama sputalo je izrazite  napadače Filipa Rajevca i Stefana Ilića da dođu do šansi i golova. Danas posle 11 kola  Loznica ima sedam bodova viška,a čak je i ubsko Jedinstvo preskočilo na tabeli valjevski tim.

Trebalo je biti strpljiv i sačekati 25.oktobar, pa dočekati pobedu posle 45 dana posta.

"Čudo neviđeno" ponovo napadačka igra bez davljenja lopte, donela je probojnost, šanse i golove!

Početak meča sa Pobedom  je najavljivao već viđeno na Krušiku protiv Jasenice i ZVižda. Stojanović  je kaznio pasivnu odrranu Valjevaca već u 4.minutu. Gosti nisu odustali  od napadačke igre, a novu šansu propustili su u 10.minutu. Ovoga puta izabranici Slaviše Božičića nisu srljali kroz sredinu.  Naprotiv , igraju mudro i strpljivo,bez  silovanja  i davljenja lopte krtakim brzim i nepogrešivim  pasovoma osvajali su prostor, sa posledicom  neodbranjivih bočnih udara. U 14.minutu   Aca ilić je bacio u vatru Baljka, veštog da pretrči odbranu Beloševčana. Nemoćni Jotović je padom u noge spasava gol, a opravdano dosuđen penal najavljuje a početak dugo čekanog „buđenja“tobdžije Filipa Rajevca. Golman Pobede je pročitao nameru Valjevca, ali oštro upućena lopta u desnu stranu gola je pogodila metu. Tropotezna kombinacija Rajevac Marković, Baljak donosi novi mat i rezultatski preokret šest minuta kasnije. Idealan centaršut Stefana Ilića, skok Rajevca nebu pod oblake i šut izmamali su samo uzdah sa tribina, jer lopta pogadja prečku u 26.minutu. Tandem S. Ilić - Rajevac u 31.munutu duplira prednost Valjevaca, posle novog šuta glavom valjevskog „princa Filipa“ Do gola stiže i Marković uz logističku podršku Raševića Jevtića i S.Ilića u 37.minutu.“-Petarda“ puca u 42.minutu. Najbolji ove sezone Ivan Jevtić „skuvao“je sa Stefanom Ilićem i nesalomivim Raševićem novu priliku za 3. gol Rajevca, posle efektno izvedenih makazica za potez sezone. U nastavku malobrojni gledaoci(ponovo je diketan tv prenos jednom kamerom raterao publiku)su  videli još „samo“ dva gola na obe strane, ponovo Rajevca na asistenciju debitanta Radovana Jovanovića,i predhodno  filigrasnki  pas Ćirkovića, prečku Stojanovića i gol Spasojevića.

Valja istaći da je u saveznog arbitra u Valjevu promivisana i čačanska princeza Tamara Pavlović(22) izrazito  talentovana, htrabra, odlučna,uvek na pravom mestu, da doneseći pravičnu odluku. Još kad bi se na Tamaru ugledale pojedine kolege srpski fudbal bi imao šansu da se probudu iz kome.

BUDUĆNOS KRUŠIK 2014 –POBEDA 6:2(5:1)

Stadion Krušik. Gledalaca :300. Sudija: Tamara Pavlović(Čačak) 8. Strelci: Rajevac u 14. (izpenala), 32, 42,82, Baljak u 20, I Marković u 37.za Budućnost Krušik 014, a Stojanović u 4, i Spasojević u 72.minutu za Pobedu. Žuti kartoni:Gentić I Živanović(Budućnost Krušik2014, a Otović i Živanović(Pobeda)

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014 : Ranković 7,5, A. Ilić 8, Jevtić 8, Gentić 8, Živanović 8, Čočović 8(Jovanović 7), Marković 8, Rašević 8, Baljak 8,5 (Milošević), Rajevac 10,S.Ilić 8,5(Ćirković)

Igrač utakmice: Filip Rajevac