Ubedljiva pobeda "plavih golubica"

U odloženoj utakmici iz 1. kola između Spartaka i zemunske Sloge, malobrojni ljubitelji fudbala su na Gradskom stadionu bili u prilici da svih 90 minuta uživaju u lepoj i dinamičnoj utakmici sa mnoštvom lepo uigranih akcija. Ubedljivih 8:0 moglo se po gošće pretvoriti u pravu katastrofu, samo da su "plave golubice" uspele da iskoriste čak 6 pogodaka, što u prečku što u stativu.Igrač utakmice je Jelena Čanković, a najlepši gol na utakmici, ujedno i gol prvenac za plavo-beli tim, postigla je Milana Knežević, jedna od najmlađih Spartakovih igračica (15).

Sledeću utakmicu (3. kolo) fudbalerke Spartaka će odigrati u sredu protiv Vojvodine u Novom Sadu. Za vikend "plave golubice" ponovo igraju u Subotici gde će u okviru 4. kola dočekati kruševački Napredak, ekipu koja je, takođe, kao i Spartak u trci za šampionskom titulom.

ŽFK Spartak – ŽFK Sloga Radnički 8:0 (6:0)

Subotica, Gradski stadion. Sudija Jelena Banjeglav (Bačka Topola). Gledalaca oko 50. Golove su postigle: N'Rehy (5., 9. i 33. minut), Allegra Poljak (19. i 24. min), Jelena Marenić (43. min), Milana Knežević (56. min) i Sanda Malešević u 70 minutu.

Za Spartak su nastupile: Gardijan (Ivanov), Ilić (Vajda), Krstić (Živković), Radanović, Slović (C), Malešević, Poljak (Knežević), Damjanović, N'Rehy, Čanković i Marenić.

Spartak 8 : 0 Sloga Radnički
Mašinac 1 : 3 LASK Crvena zvezda
Vojvodina 3 : 1 Trijumf
Napredak 4 : 2 Požarevac