Ribnica u četvrtfinalu kupa

Ribnica je prema očekivanju izborila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Protiv drugoligaša Jagodine, Kraljevčani su, iako nekompletni, bez povređenog Đorđevića i rovitog Gavrilovića, koji je igrao samo u uvodnim minutama prvog seta, jako dobro započeli utakmicu.
Domaćin je bio prilično zbunjen i videlo se, pod tremom, tako da je posle 37 minuta već bilo 2:0 u setovima za Kraljevčane. U trećem setu, nošeni podrškom domaćih navijača, Jagodinci su maksimalno iskoristili neverovatnu seriju grešaka odbojkaša Ribnice, koji su i treći set počeli vođstvom od 3:0, ali su onda prepustili rivalu da osvoji set.
Pred početak četvrtog seta, reakcija Mačužića urodila je plodom. Vratio se na parket kapiten Radević i Ribnica je zaigrala svoju igru, ne dozvolivši protivniku da načini veće iznenađenje.

Jagodina – Ribnica 1:3 (12:25, 13:25, 25:18, 20:25)

Dvorana: „JASA”. Gledalaca: 200. Sudije: Vladimir Simonović i Dejan Vučković.
Jagodina: Popović, N. Ilić, Jovanović, Lukić, Krstić, Dačić, M. Ilić, Milošević, Spasić (libero), Đorđević.
Ribnica: Gavrilović, Mijalković, Kovačević, Jović (libero), Borovnjak, Bićanin, Radivojević, Milovanović, Lazarević, Mrdak, Radević. Trener: Mačužić.