Čukarički
Korać golom u nadoknadi odveo Vojvodinu u finale Kupa Srbije
24.04.2024 Administrator

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su golom Seida Koraća u nadoknadi vremena pobedili Radnički 1923 rezultatom 1:0.

Vojvodina je dominirala od samog početka, dok je Radnički uglavnom čekao priliku da napadne iz kontre i posle dugih lopti, ali su Đorđević i Crnomarković raščistili nekoliko potencijalnih opasnosti po gol. Vojvodina je prva pripretila kada je Ivanovićev udarac sa 15 metara izblokirala odbrana domaće ekipe.

Od početka utakmice Vojvodina je najbliža golu bila u 24. minutu, kada su Radnički 1923 spasili golman Leković i potom Ćosić. Gosti su izveli prelepu akciju, kružili su oko šesnaesterca, da bi potom Lazarević oštro centrirao na peterac, Ivanovićev udarac odbranio je Leković, na odbijenu je naleteo Seri, čiji je pokušaj ispred gol linije izblokirao Ćosić. Radnički 1923 je uzvratio u 29. minutu kada je Aleksić pobegao odbrani Vojvodine posle dubinskog pasa, ali ga je u poslednjem trenutku sustigao Crnomarković, u nastavku akcije Aleksić je poslao povratni pas, ali je ponovo dobro intervenisala odbrana „stare dame“.

Vojvodina je do odlaska na odmor igrala na polovini rivala, a još jednu solidnu šansu imao je Zukić čiji je udarac glavom posle Serijevog centaršuta zaustavio dobro postavljeni Leković. Kada se podvuče crta, Voša je bila daleko bolji rival u prvih 45 minuta, što potvrđuje i podatak da domaći tim nije nijednom šutnuo ka golu Lazara Carevića.

Vojvodina je prva pripretila i na startu drugog poluvremena, već u 47. minutu Kembel je pobegao i našao se u opasnoj poziciji sa šut, ali je loše zahvatio loptu sa nekih 22, 23 metra, da bi u 49. pokušao i Savićević, na mestu je bio golman Leković.

Usledio je nešto mirniji period u kom je Voša dominirala, ali bez izrazitih prilika, dok je Feđa Duduć odlučio da osveži napad, pa je u igru u 60. minutu ušao Bevis, kao i Zorić, dok je Božidar Bandović prvu promenu napravio sredinom drugog poluvremena kada je Radulović zamenio Kembela, a 10 minuta kasnije Vukanović je zamenio Zukića. Kako se meč bližio kraju, timovi baš i nisu imali snage za ozbiljnije napade, Voša je bila ta koja je i dalje diktirala tempo i igrala na polovini domaćina, ali se Radnički veoma dobro branio.

Ali, u poslednjim trenucima utakmice, Korać je postigao gol vredan finala! Napadala je Voša po levoj strani, Seri je proigrao Savićevića, a ovaj uputio savršen centaršut na peterac gde je Korać glavom poslao loptu uz stativu za 0:1. Do kraja meča Vojvodina je sačuvala prednost i plasirala se u veliko finale gde će se sastati sa boljim iz duela Crvena zvezda - Partizan.

Radnički 1923 - Vojvodina 0:1 (0:0)

Radnički 1923: Leković, Ćosić, Mitrović, Simović, Dadić (od 77. Pecelj), Ristić, Gluščević, Sahli (od 60. Zorić), Aleksić, Đurić (od 60. Bevis), Vidosavljević (od 31. Ortiz).

Vojvodina: Carević, Lazarević, Korać, Crnomarković, Đorđević (od 90. Mateus Indio), Petrović, Zukić (od 78. Vukanović), Kembel (od 68. Radulović), Savićević, Seri, Ivanović.

Izvor: fkvojvodina.rs