Aston Villa
1 0 pre 5 meseci
burek je ovo ocenio zelenim kartonom
burek
Veoma interesantna utakmica sa puno uzbuđenja je odigrana na stadionu Totenhem Hotspura gde je do tada nesavladani Totenhem dočekao ekipu koja je jako loÅ”e započela prvenstvo, Čelsi. Od početka je Majkl Oliver (sudija) imao posla. U Å”estom minutu Dejan KuluÅ”evski postiže lep gol van granice Å”esnaesterca. U 18 minutu Udogi pravi nesmotren start sa dve noge, ali prolazi kažnjen samo sa žutim kartonom. U nastavku u 23 minutu Sterling postiže pogodak, ali mu se poniÅ”tava jer je u začetku akcije bio u ofsajdu. Zatim neverovatne scene. U 28 minutu Sterling postiže joÅ” jedan pogodak,ali se on poniÅ”tava jer je jasno igrao rukom. Problem je bila situacija pre toga i grubog starta Romera koji se desio pre igranja rukom. Sudija pokazuje na belu tačku, a Romera Å”alje u svlačionicu i pokazuje direktan crveni karton. Palmer iskoriŔćava poklon Romera i poravnjava rezultat. Odmah nakon primljenog gola Postekoglu pod moranjem izvodi mladog Džonsona i uvodi Å”topera Dajera. Do kraja prvog poluvremena teÅ”ke povrede zarađuju Miki van der Ven i Džejms Medison koji su ove sezone glavni Å”rafovi ove ekipe. Na teren ulaze Emerson Rojal koji mora da igra Å”topera i znatno defanzivniji igrač od Medisona, Hojbjerg. Sudija tek posle 13 minuta nadoknade u prvom poluvremenu svira kraj istog. Na početku drugog Poketino menja Kolvila koji je pred kraj prvog uÅ”ao u sukob sa Sarom i zaradio žuti karton, i ubacuje Kukurelju. U 55 minutu ponovo nesmotren start Udogija koji dobija drugi žuti karton i ostavlja Totenhem sa DEVET igrača. Neverovatna je bila odluka Postekoglua da sa 9 igrača izvede poslednju liniju na skoro polovinu terena. Upravo je i to razlog zbog kojeg su do kraja primili joÅ” tri gola. Sva tri iz kontre i sva tri je postigao Nikolas Džekson. Pri rezultatu 1:2 je prvo Dajer postigao gol glavom koji je bio poniÅ”ten, pa Bentankur glavom sa oko 5 metara, a kasnije je i Son u 90+3 minutu imao stopostotnu Å”ansu koju nije iskoristio. Odmah posle promaÅ”aja Sona Čelsi kreće u kontru i postiže pogodak za 1:3 i reÅ”ava pitanje pobednika. Sve Å”to je moglo da pođe po zlu, poÅ”lo je za Totenhem danas koji posle ovog poraza pada na drugo mesto na tabeli, dok će se presrećni Čelsi, koji nikako ne treba da bude zadovoljan igrom, popeti na 10 mesto.
pre 5 meseci 1 Ā· 0

4: Do 61 minuta Odlična partija Šveđanina. Postigao je gol u 6 minutu i stalno je pravio presing na zadnju liniju. Morao da napusti igru u 61 minutu kako bi pojačali zadnju liniju.

4: Vrlo dobra partija Italijanskog golmana, uprkos 4 primljena gola. Od tih 4 čak 3 su primili sa 9 igrača na terenu. Kada je Ange Postekoglu izaÅ”ao sa visokim linijama na Čelsi, Vikario je praktično igrao libera iza poslednje linije.

4: Od 45+1 JoÅ” jedan igrač koji verovatno nije planiran da tako rano uđe u igru. Odradio svoj posao do maksimuma. Skinuo jedan udarac sa gol linije.

4: Od 45+1 minuta Čovek koji ne igra Å”topera je to morao da odradi danas. Zajedno sa Dajerom je donekle držao konce do pred sam kraj.

4: Do 61 minuta Žuti karton (45+10') Jedan od boljih pojedinaca na danaŔnjem meču. Asistirao KuluŔevskom u 6 minutu.

3: Prvo poluvreme mnogo loŔe, u drugom se malo popravio. Imao je par istrčavanja napred i nekoliko centarŔuteva dok je ekipa igrala sa 9 igrača.

3: Ako računamo kakav je ove sezone, ovo je bila loŔa utakmica za Sona. Imao je stopostotnu Ŕansu u nadoknadi pri rezultatu 2:1 za goste i izjednačenje, ali je nije iskoristio.

3: Prosečna partija Bisume. Sastavio čak 37/41 pasova.

3: Do 34 minuta Žrtva taktike. Zamenio ga je Postekoglu i ubacio Dajera kada je Romero dobio crveni karton.

2: Do 45+1 minuta (povredio se) NiÅ”ta specijalno od mladog Holanđanina. Ipak je najveći utisak sa ovog meča povreda bez duela i verovatno kraj za njega do kraja kalendarske godine.

2: NiŔta nije pokazao Skip od kada je uŔao u igru. Postekoglu ga ubacio umesto KuluŔevskog da ojača odbranu, ali on tu nije uspeo da doprinese.

2: Do 45+1 minuta (povredio se) NiÅ”ta nije uradio, ali nije stigao ni da se pokaže. Povreda ga je omela pa je morao da izađe u prvom poluvremenu.

2: Od 61 minuta Isto kao i sa Skipom, uŔao da ojača zadnju liniju i da pojača skok. Imao je ogromnu priliku za 2:2, ali je njegov udarac glavom otiŔao tik pored stative.

1: Crveni karton (33') KoŔmarna partija Argentinca. Napravio je penal zbog nesmotrenog i jako oŔtrog starta na saigrača iz reprezentacije Enza Fernandeza u 33 minutu. Jedan od glavnih krivaca za poraz.

1: Žuti karton (18') Drugi žuti karton (55') JoŔ jedan pojedinac koji je danas uprskao posao u Totenhemu. Vrlo neoprezan prvi start koji je lako mogao biti crveni karton u 18 minutu, a kasnije i drugi žuti.

Chelsea
London

5: Odlična partija veznog igrača kojeg Maurisijo Poketino često koristi kao centarfora. Danas je odigrao desno krilo veoma dobro. Postigao je gol iz penala u 35 minutu i asistirao Džeksonu u 90+7. Mučio protivnike kao i Sterling.

4: Pored het-trika koji je postigao, veoma loŔa partija Senegalca. Gotovo izvesno da ne bi dao nijedan gol da je Totenhem igrao sa 11 igrača celu utakmicu. Pored golova je imao niz velikih promaŔaja sa 5 metara koje je mahom branio Vikario.

4: Od 46 minuta Pokazao znatno viŔe od Kolvila od kako je uŔao. Ali utisak je da bi dosta loŔije odigrao da je Totenhem imao sve igrače na terenu.

4: Do 90+1 minuta Dobra partija Sterlinga. PoniÅ”ten mu je gol zbog ofsajda u 27 minutu. Mučio je protivnike kada su izaÅ”li visoko sa 9 igrača, ali je protivnički golman Vikario u većini slučajeva stizao da ispuca loptu. Asistirao za gol za 2:1.

4: Do 77 minuta Dobra partija kapitena Čelsija. Verovatno bi odigrao do kraja da se ne vraća posle duge povrede.

4: Dobra partija bivŔeg veznog igrača Kristal Palasa. Zabeležio je asistenciju za za Džeksona u 90+4 minutu za gol za 3:1. Dovoljno da zadovolji Gereta Sautgejta da ga stavi na spisak igrača za reprezentaciju Engleske.

3: Do 45 minuta Žuti karton (45+10') Igrao je na ovoj utakmici beka iako je klasičan Å”toper. NiÅ”ta specijalno od Kolvila, na poluvremenu ga zamenio Kukurelja zbog žutog kartona posle svađe sa Sarom.

3: NiÅ”ta nije pokazao pojačanje iz Brajtona plaćen 133 miliona evra. Postigao je gol koji je poniÅ”ten zbog igranja rukom Sterlinga, a kasnije preuinačen u penal.

3: NiŔta specijalno nije pokazao francuski reprezentativac. Imao je nekoliko defanzivnih skokova, ali nije ni imao previŔe posla.

3: Da Totenhem nije dobio dva crvena kartona, verovatno bi bilo drugačije. Primio je gol u 6 minutu, do kraja nije imao posla. Zabeležio je odbranu posle Ŕuta Sona u nadoknadi drugog poluvremena.

3: Kao i Disasi, nije imao posla danas.

3: Do 58 minuta (povredio se) NiÅ”ta specijalno od joÅ” jednog skupo plaćenog pojačanja iz Benfike. Imao je nekoliko beznadežnih Å”uteva. Iznudio penal i crveni karton za protivnika.

2: Od 58 minuta Žuti karton (89') Ponovo niŔta od Ukrajinca. Očekivalo se mnogo viŔe od njegove brzine na ove visoke linije Totenhema sa 9 igrača, ali nije pokazao niŔta.

2: Od 90+1 minuta Žuti karton (90+4') UŔao da zatvori utakmicu. Odmah dobio žuti karton.

2: Od 77 minuta Žuti karton (86') Mnogo loÅ”ije je izgledao u odnosu na Risa Džejmsa. Napravio faul za žuti karton bez potrebe i posle koga je Totenhem dao gol. Sreća po njega Å”to je bio poniÅ”ten.