Župa
Vinogradar
Vinogradar na domaćem terenu slavio protiv Blagotina

Teren pred početak utakmice - foto: Žarko Arsić

Posle pobede na gostovanju u Rekovcu 1:3 (1:2) Vinogradar je dočekao Blagotin iz Poljne. Već na početku utakmice Milovanoović je imao dve odlične prilike u 3. minutu je pogodio rašlje gola a samo dva minuta kasnije šutuira pored gola golmana Simonovića. U 6. minutu Pavlović dovodi svoju ekipu u vodstvo 1:0 posle greške Minakovića. Imao je Miliovanović šansu u 12. minutu ali je i taj šut ostišao pored gola, da bi u istom minutu i Pavlović šutirao ali Simonović brani njegov šut. U 15. minutu Pavlović u nameri da doda loptu Kneževiću čini to veoma loše a Kneževićev šut odlazi pored desne stative. Pavlović je u 19. minutu ponovo našao u šansi ali je ponovo bio neprecizan. Gosti su prvi put pripretili u 23. minutu Miljković je odlično prošao po levoj strani vraća loptu do Đokića koji šutira pored gola. Knežević je u 25. minutu povećao prednost svoje ekipe na 2:0. U 31. minutu Tavrić je šutirao veoma dobro ali Miletić brani njegov šut. Samo minut kasnije domaćin postiže treći gol Pavlović dva puta pogađa stativu a iz odbitka Knežević pogađa 3:0 zahvaljujući greškama Minakovića.Đokić je u 36. minutu šutirao snažno ali Miletić i njegov šut veoma dobro brani. Do kraja poluvremena domaćin postiže još jedan gol Đokić je izgubio loptu na sredini terena a Pavlović sjajno koristi poklon i postiže gol za 4:0. Mogli su domaći fudbaleri da vode i ubedljivije u prvom poluvremenu ali Milovanović i Pavlović nisu iskoristili veoma dobre šanse.

U drugom poluvremenu domaćin kao da je već upisao pobedu ali u 63. minutu gosti smanjuju na 4:1 Atanasković postiže gol na asistenciju Miljkovića, da bi drugim golom Atanaskovića u 84. minutu i Miljkovića u 86. gosti smanjili zaostatak i časno završili ovu utakmicu.

VINOGRADAR - BLAGOTIN 4:3 (4:0)

Zleginje-Stadion u Zleginju. Gledalaca: 50. Sudija Nikola Genčić (Svilajinac) 7,5. Strelci: Pavlović 6 39, Knežević 25, 32. za Vinogradar, Atansković 63, 84, Miljković u 86. minutu za Blagotin. Igrač utakmice: Pavlović.

VINOGRADAR: Miletić 6,5, Vukojević 6 (Maksić 5), Mitić 7, Miladinović 7 (Petković 6), D.Nikolić 7, Knežević 7, I.Nikolić 7 (Lisinac 6), Zdravković 7, Pavlović 7,5 (Gajić 6), Radović 6,5, Milovanović 5,5.

BLAGOTIN: Simonović 5,5, Popović 5, Atanasković 7, Milošević 6, Minaković 5, Tavrić 7, Đokić 6,5, Miljković 7, Obradović 5,5, V.Nikolić 6,5, Mađarac 6,5.