Studentski grad
Radnički
Zemun
Podela plena ekipa sa suprotnih obala ušća Save u Dunav

Autobus pun kofera želja, GSP-ovci već četiri nedelje ne znaju za radost, dok gost Ušće svoj pobednički pohod želi da nastavi i na Dorćolu i trijumfalno prođe kroz kalemegdansku kapiju austrijskog cara Karla VI, poslednji spomenik baroknog Beograda iz XVIII veka.

Gostujući igrači koji su nastupili u crvenoj opremi ušli su u otvoreno nadigravanje sa domaćom ekipom, igraju bez respekta. Iz hrabre igre proistekla je i šansa za goste u 19. minutu, ali do prednosti nisu stigli, jer je odbrana domaćih u dva navrata sa gol linije otklanjala opasnost, prvo posle šuta Vukmanovića, a potom i Ilića.

Lopta je prividno više u nogama domaćih igrača, ali akcije gostiju su smišljenije. Arsić je nakon solo prodora u 29. minutu filigrantski tačno uposlio Stojanovića u srcu šesnaesterca, čiji šut uz pomoć stative neutrališe golman Marić. Igrao se 41. minut kada GSP-ovci iz prve prave akcije stižu do vođstva. Jovanović je kao na tacni poslužio Marušića, a ovaj rezantnim šutem po zemlji sa 10-12 metara savladao nemoćnog Vojvodića.

Ušće očekivano u nastavku igra ofanzivnije, a do izjednačenja stižu nehotice u 66. minutu. Naime, bek gostiju Lazar Stevanović je želeo sa krila da uputi centaršut, lopta mu je prešla preko noge, zakačila halfa domaćih Tatomirova i prevarila sve pa i golmana Marića i odsela u mreži.

Gosti nastavljaju sa atacima, žele sva tri boda da odnesu na Novi Beograd, a u 90. minutu Ristić sa oko 12 metara iskosa ne uspeva da savlada domaćeg golmana koji krajnjim naporom, vrhovima prstiju, uspeva da sačuva bod svom timu.

Narednog vikenda na programu je komšijski derbi dva kluba koji gaje veoma dobre odnose, Ušće Novi Beograd će ugostiti Brodarac, dok GSP-ovci gostuju ekipi BASK TEK-a.

GSP POLET DORĆOL - UŠĆE NOVI BEOGRAD 1:1 (1:0)

STADION: GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Galić Branko i Bakić Marko. STRELCI: Marušić 41.min (GSP Polet Dorćol), Tatomirov (a.g.) 66.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Tatomirov, Jovanović i D.Stegnjaja (GSP Polet Dorćol).

GSP POLET DORĆOL: Marić, D.Stegnjaja, Radulović (Stoiljković), Tatomirov, Lakić, Marušić (Janković), Jovanović, Nikolić (Dimić), Janićijević, Đorđević (Krajnović), Daraboš.

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, L.Stevanović (Čolić), A.Stevanović, Ilić, Trajković (Ristić), Vukmanović, Miletić (Mihajlović), Blažić (Ognjenović), Jović (Govedarica), Arsić, Stojanović.