Nakon penala 17:15, u regularnom delu 12:12
pre godinu dana 0 · 0

Poraz Radničkog posle peteraca u polufinalu Regionalne lige
25.03.2023 SPD Radnički

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U polufinalu Regionalne lige, na „fajnal-foru“ na Novom Beogradu, vaterpolisti Radničkog poraženi su od splitskog Jadrana, posle peteraca, nakon što je u regularnom delu meča bilo nerešeno (12:12). Svi izvođači bili su precizni, do četvrte serije, u kojoj je Anić odbranio udarac Vuka Draškovića, posle čega je Delić overio pobedu.

Ovo je bila četvrta utakmica ovih rivala u tekućoj sezoni, a učesnici su gledaocima pružili još jednu izuzetno kvalitetnu i uzbudljivu predstavu. Najavljivali su Kragujevčani da bi posle serije raznoraznih pehova, praćenih nešto slabijim izdanjima, na ovom turniru mogli da povrate svoju prepoznatljivu igru i to se donekle i dogodilo. Imali su šansu da u regularnom delu prelome utakmicu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika, sastavljenog od velikog broja hrvatskih reprezentativaca, ali su umor i nedostatak sportske sreće učinili svoje.

Poveli su Splićani sa 2:0 na samom startu, golovima reprezentativaca Burinića i Kragića, ali se Radnički vrlo brzo vratio u igru, preko Ćuka i Ukropine – 2:2. Minut i po pre kraja prve deonice Jadran se vratio u vođstvo golom Bukića iz peterca, ali je na drugoj strani odmah poravnao Drašković (3:3).

Na startu druge deonice Kragujevčani su stekli prvo vođstvo golom Josipa Vrlića iz kontre, a zatim su preko Jankovića i Draškovića, minut i po pre poluvremena bili i na „plus dva“ (7:5). Bukić je sa igračem više vratio neizvesnost pred nastavak susreta, međutim, Radnički je potom preko Vrlića i Ukropine imao i tri gola prednosti sredinom treće četvrtine (9:6).

Propustili su Kragujevčani potom priliku da bolje materijalizuju brutaliti Čagalja i tokom četiri minuta postigli samo dva gola, ali su dva i primili, pa su Splićani na krilima Burića u poslednju deonicu ušli sa „minus jedan“ (10:9).

Splićani su kaznili promašaje protivnika i početkom poslednje deonice došli do preokreta preko Delića i Burića (11:10), ali se Radnički nije predavao. Ćuk je majstorijom postavio novo poravnanje, pet minuta pre kraja (11:11), posle čega je odlično raspoloženi Burić ponovo bio precizan (12:11). Dugo su Kragujevčani pokušavali da dođu do izjednačenja i u tome su uspeli tek 25 sekundi pre kraja, kada je pogodio Ukropina (12:12), nakon čega su uspeli da se odbrane i dođu do peteraca.

Za ekipu Jadrana precizni su bili Butić, Bukić, Burić, Tomasović i Delić, dok su u Radničkom pogodili Ćuk, Ukropina i Janković.

Najefikasniji akter susreta bio je Rino Burić sa pet golova u regularnom delu, dok je na drugoj strani Aleksa Ukropina postigao 3.

U finalnoj utakmici Jadran se sastaje sa boljim iz drugog polufinala između Novog Beograd i Juga, u nedelju, od 18 časova.

Jadran – Radnički 17:15 (3:3, 3:4, 3:3, 3:2, 5:3)

NOVI BEOGRAD – Bazen: „11. april“. Sudije: Adrijan Aleksandresku i Siniša Matijašević. Peterci: 1:0 Butić, 1:1 Ćuk, 2:1 Bukić, 2:2 Ukropina, 3:2 Burić, 3:3 Janković, 4:3 Tomasović, 4:3 Drašković, 5:3 Delić.

JADRAN: Marcelić, Burić 5, Marinić Kragić 1, Čagalj, Butić 1, Pejković 1, Bukić 2, Tomasović 1, Delić 1, Dobud, Šetka, Dužević, Anić, Zović. Trener: Marelja.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 2, Gavrilović, Ukropina 3, Kojić 1, Pljevančić, Drašković 2, Lukić, Vrlić 2, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.