Nais
Vaterpolisti Radničkog bolji od Juga
26.11.2022 SPD Radnički

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U neizvesnom derbiju drugog kola drugog turnira Regionalne lige, koji je u potpunosti opravdao taj epitet, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu dubrovačkog Juga, rezultatom 10:9.

Sve vreme se vodila žestoka borba, sa velikim brojem isključenja. Kragujevčani su imali veliku prednost od pet golova u drugoj četvrtini, ali je Jug uspeo da izjednači u finišu, a presudan je bio majstorski pogodak Miloša Ćuka 34 sekunde pre kraja.

Šumadinci su iskoristili prva dva napada preko Lukića i Stanojevića, dok su Dubrovčani probili led preko Fatovića iz peterca (2:1). Potom je Dobožanov odbranio penal i zicer Fatoviću, ali je hrvatski reprezentativac ipak poravnao rezultat dva i po minuta pre kraja prve deonice – 2:2. Dva minuta kasnije Aleksa Ukropina je realizovao igrača više, a Kragujevčani su seriju nastavili u drugoj deonici u kojoj su stekli veliku prednost od pet golova (7:2).

Predvođen Fatovićem, Jug se nije predavao. Koristio je napade sa igračem više i prišao na samo dva gola zaostatka, dva i po minuta pre ulaska u poslednju deonicu (6:8), ali se Lukić u finišu postarao za nešto mirniji ulazak u završnicu – 9:6.

No nisu rekli poslednju reč ni Dubrovčani, koristili su napade sa igračem više, uglavnom preko Žuvele, i izjednačili sa dva igrača više (9:9) tri minuta pre kraja. Potom se vodila velika borba, a sve dileme oko pobednika otklonio je Miloš Ćuk pola minuta pre kraja. Jug je u poslednji napad krenuo sa golmanom, poslednji šut je uzeo Toni Mozara, ali je Dobožanov ukrotio njegov šut i slavlje je moglo da počne.

Ponovo je u ekipi Radničkog najefikasniji bio Nikola Lukić sa četiri gola, koliko je postigao i Fatović na drugoj strani.

Kragujevčani zatvaraju turnir sutra od 11.30 časova, utakmicom sa Jadranom iz Herceg Novog, uz direktan prenos na TV Arena Sport 8.

Jug – Radnički 9:10 (2:3, 1:4, 3:2, 3:1)

BEOGRAD – Bazen: „Banjica“. Sudije: Veselin Mišković (Kotor), Stanko Ivanovski (Herceg Novi).

JUG: Popadić, Burđelez, Fatović 4, Zvono, Kolak, Vukojević, Biljaka 1, Lazić 1, Kržić, Kakaris, Grgurević, Žuvela 2, Jurišić, Mozara 1. Trener: Kobešćak.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković, Ćuk 2, Vico, Ukropina 1, Poznanović, Pljevančić, Radulović 2, Lukić 4, Vrlić, Todorovski, Gavrilović. Trener: Stevanović.