Duga
Trijumf Vrščanki u derbiju začelja
22.01.2023 B. Josimov

Detalj sa meča - foto: kss.rs

Košarkašice Vršca odbranile su domaći teren u 14. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije u okršaju sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak i ostvarile možda i najvažniji trijumf u sezoni.

Predođene povratnicom Ljiljom Marjanović, sigurnom Draganom Nikolić i požrtvovanom Ivanom Jovanović, izabranice trenera Miroslava Kanjevca imale su u najvećem toku meča situaciju pod svojom kontrolom i zahvaljujući širem repertoaru napadačkih rešenja uspele da dođu do značajnih bodova. Gošće su samo u prvoj četvrtini uspele da povedu kada je Ždrnja pogodila trojku za vođstvo od pet razlike (10:5), ali je već do kraja prvog perioda Vršac sustigao zaostatak i na prvu pauzu otišao sa vođstvom.

U drugoj četvrtini do šuta je došla Marjanovićeva i Vršac je stekao prvu ozbiljniju prednost od 13 poena (37:24). Dvocifrena prednost na poluvremenu omogućila je domaćem timu mirniju organizaciju napada u trećoj četvrtini, Nikolićeva je zahvaljujući odličnoj unutrašnjoj igri centra Jelene Budimir, dolazila do čistih pozicija za šut i vrednih trojki za svoj tim. U poslednjem periodu gošće su pokazale dobru energiju u fazi odbrane, ali su u napadu isuviše grešile i promašivale da bi ugrozile prednost Vrščanki. Trojkom Marjanovićeve za povratak na dvocifrenu prednost (60:50), Vršac je odbio poslednji pokušaj rivala da dođe do rezultatskog priključka. Jovanovićeva je odigrala jednu od najboljih partija u timu Vršca ove sezone i svojom borbenošću i efikasnošću doprinela da se sačuva nedostižna prednost. Trener Kanjevac je u finišu meča, posle petog faula kapitena Ane Miletić, u igru poslao mladu Anu Perić, a ona je uspela da postigne svoje prvoligaške poene.

U poluvremenu utakmice održana je nagradna igra za gledaoce, najspretniji i najsrećniji osvojili su dres Vršca i navijačke šalove.

VRŠAC – NOVOSADSKA ŽKA 74:61 (19:15, 23:16, 11:13, 21:17)

Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Kostić, Krivokuća, Ćurčić.

VRŠAC: Kukić 6, Marjanović 19 (4 sk, 4 as), V. Ranić, Perić 2, Jovanović 1 (8 sk), I. Ranić, Miletić 6 (4 sk), Nikolić 15, Todorović, Budimir 11 (16 sk), Stjepanović.

NOVOSADSKA ŽKA: Babajić, Đurić 4 (9 sk), Perić 4 (4 sk), Ždrnja 18 (4 sk), Đalinac (5 sk), Milinković Savić 5, Radović 16, Jekić 5 (14 sk), Janković, Prcović 7, Bošnjaković 2.