Art Basket
Vršac
"Malene" ruše redom

"Malene" redom ruše sve rivale - detalj sa utakmice protiv ART basketa

Još jedan derbi u „kutiji šibica“, pune tribine, sjajna atmosfera i sasvim dobra košarka. „Malene“ su od početka uspostavile rezultatsku prednost i to zahvaljujući fantastičnoj Dragani Gobeljić koja je u većem delu prve četvrtine bila jedini strelac za domaći sastav. Kraljevčanke su odlično šutirale za tri poena, dok su Beograđanke bile mnogo bolje u skoku. Izabranice Milana Vidosavljevića su veliki broj poena postigle iz drugog i trećeg napada i to ih je držalo u igri. Gošće su u prvom poluvremenu pogodile samo dve trojke iz devet pokušaja, dok su „malene“ imale isti broj pokušaja i šest pogođenih trojki. Na veliki odmor Kraljevo je ponelo lepu prednost 45-37.

U trećoj četvrtini domaće su dodale gas, u jednom trenutku su imale i 17 poena prednosti, ali je ART u finišu ove deonice imao odgovor i najavio neizvesniju poslednju četvrtinu. Tako bi se možda i dogodilo da su Tripković i Vučković imale još neku razigranu saigračicu. Seriju promašaja u poslednjoj deonici, u trenucima kada je Kraljevo imalo osam poena prednosti, „malene“ su znale da kazne. Usledila je agresivna odbrana domaćih i serija poena fenomenalne Dragana Gobeljić koju su pratile Izli i Rajić, dok je odlična ritam diktirala mlada Nestorov. Na nešto više od četiri minuta pre kraja Kraljevo je stiglo na velikih 20 razlike, 78-58 i pitanje pobednika je bilo rešeno. Sve što su gošće iz Beograda uspele da urade da smanje razliku na pristojnih 12, 81-69. Kraljevačka publika je ponovo bila „iks faktor“, nosila je domaći tim do nove pobede i na kraju ovacijama nagradila izabranice Nikole Jovanovića.

Amerikanka u dresu Kraljeva Andrea Izli sa loptom u duelu sa Nevenom Rosić Foto: G. Šljivić

ŽKK KRALjEVO – ART BASKET 81 – 69 (25-20, 20-17, 19-15, 17-17)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Olćan (Zrenjanin), Milosavljević (Čačak) i Batinić (Zrenjanin)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 30 (9 sk), Izli 15, Brajković 7 (8 sk), Stevanović, Vasiljević, Kudrašova 2 (5 sk), Janić 5, Biočanin, Nestorov 4 (6 as), Mehović 3, Tešić, Rajić 15

ART BASKET: Vasiljević 1, Vučković 13 (6 sk), Ivanović, Tripković 15, Avlijaš 7, Vujisić 7, Talijan 7 (7 sk), Mitrović 7, Jovanović 2, Samardžić, Đukić, Rosić 10 (6 il).