Stanišić
Bečejci autogolom izgubili dva boda
06.05.2023 V. Jankov

Pred golom Bečejaca – foto: V.Jankov

Trener Bečejaca Damir Dakić je, silom prilika, izveo destkovan sastav bez, čak, petorice standardnih igrača, Dervišia, Preradova, Tatića, Tomića  i Tomčića,  i malo je ko očekivao nešto više od „dečijeg vrtića“. Ali, uspeli su da osvoje bod, a dva su im izmakla pet minuta pre kraja i to autogolom Ćuka.

Počelo je minutom ćutanja, zbog nemilih masakra minulih dana i tokom prvog poluvremena domaći su stvorili četiri prilike, ali mreža gostiju se nije zatresla. U 16. minutu Dabižljević je pronašao Živkova u kaznenom prostoru gostiju, ovaj se solo prodorom oslobodio trojice igrača, ali je traljavo šutirao u golman Vlajić je odbranio. Tri minuta kasnijem Pajković je  gol linije izbacio loptu koja je prošla golmana, a u 25. minutu Varga je prošao po desnom boku i centrirao, a Živkov glavom poslao loptu pravo u ruke golmana Vlajića. U 32. minutu je, opet, Varga centrirao, a sada je Dabižljrvić natrčao na loptu i iz trka šutiro kraj gola. Pet minuta pre odmora Bursać se iznenada našao prad golmanom Drnčićem koji se bacio i izbio loptu van terena. Gosti su tražili najstrožu kaznu, a sudija Milešević nije bio istog mišljenja. Isti igrač je u prvom napadu nastavka dobro šutirao, a Drinčić još bolje reagovao.

Najzad, u 77. minutu gol. Posle kontre Bečejaca Janković je šutirao, lopta se iz bloka odbila do Tedića koji je šalje u mrežu. I kad se očekivalo da će desetkovani Bečejci uknjižiti drugu uzastopnu pobedu, pet minuta pre kraja Spasić je šutirao s levog boka, a Ćuk produžio lopti putanju u sopstvenu mrežu za konačnih 1:1. Dva minuta kasnije Živkov je sa pet metara uputio udarac glavom, a golman Vlajić izbacio loptu preko prečke i rivali su podelili plen.

OFK Bečej 1918 - Podunavac 1:1 (O:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Milešević (Bačka Palanka) 7. Strelci: Tedić u 77. za OFK Bečej 1918, a Ćuk (autogol) 85. za Podunavac. Žuti kartoni: (Dabžljević OFK Bečej 1918), Spasić (Podunavac). Igrač utakmice: Nikola Varga (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Drinčić 6,5, Janković 6, Ćuk 6, Zeljković 6,5, Nonin 6, Tutnjević 6,5, Dabižljević 6,5, Božičić 6 (od 70. Džarić -), Varga 7, Živkov 6,5, Tedić 7.

Podunavac: Vlajić 7, Pajković 6,5, Kačar 6,5, Milosavljević 6,5, Đorđević, Divac, 6, Maoduš 6 (od 0 Radojčić -), Jovanović 6, Bursać 7, Labović 6. Spasić 6,5.