Partizan
Remi Zvezde u Danskoj
21.10.2021 sportdc.net

Fudbaleri Mitjilanda i Crvene zvezde odigrali su 1-1 u trećem kolu Lige Evrope.

Na početku meča i jedni i drugi su imali po dobar napad ali Ben i Evander nisu najbolje reagovali. Po isteko prvih pola sata, domaći su postali dosta opasniji. Isakson je šutirao ali je Borjan odbranio a pokušao je i Sisto. U 32. minuti, Dir je pogodio stativu. Ponovo je u 41. minuti zaprijetio Sisto ali je Borjan odbranio. U završnici prvog poluvremena šutirao je Falko ali je Olafson intervenisao bez problema.

Nastavak je počeo u nešto sporijem ritmu. U 56. minuti Stanković je u igru ubacio Dionija. Ispostaviće se to kao sjajna odluka. Samo dvije minute nakon ulaska u igru, Francuz je asistirao Ivaniću koji je pogodio za 1-0. U 75. minuti Dir je pogodio za 1-1. U završnici susreta, Zvezda je imala šanse preko Dionija i Ivanića ali nije bilo promjene rezultata.  Veliku šansu propustio je u nadoknadi Evander da donese preokret domaćima.

Zvezda sada ima sedam bodova dok Mitjiland ima dva boda. U narednom kolu Zvezda će dočekati Dance za dvije sedmice.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - group F Midtjylland Crvena zvezda