Zemun Samo pravo
Novopazarci dva puta vodili, a Bečejci zasluženo pobedili
26.03.2022 V. Jankov

Šut Jovanovića, prati Živić - foto: V. Jankov

U jednom od derbija 16 kola zaslužena pobeda Bečejaca. Istina, Novopazarci su dva puta vodili, zahvaljujući najviše izvanrednim odbranama svog golmanaRašljanina, ali su Bečejci u nastavku utakmice uspeli da pronađu rešenje kako da loptu proture do njegove mreže i na kraju zasluženo pobedili, čime su se učvrstili na „koti 5“.

Već u drugom minutu, posle lepe akcije, gosti su poveli golom Vuletića. Nakon nekoliko propuštenih prilika i stative Novakovića u trećem minutu, Živić je u šestom minutu izjednačio. U devetom minutu na semaforu je bilo 1:2. Sudije nisu dosudile prvobitan prekršaj na igraču Bečeja, a u nastavku igra jesu za goste i Radetinacje iz slobodnog udarca Novovazarce ponovo doveo u vođstvo.

Nastavak je bila sasvim drugačija priča. Živić se još jedanput upisao u listu strelaca, ovoga puta posle asistencije Jovanovića, u 25. minutu, a minut kasnije Bečejci stižu do prvog vođstva golom Stakovića na dodavanje Mitića. Golman Bečejaca Vadaski je prelomio utakmicu u 32. minutu, kada je odbranio šut Vuletića, a onda i odbitak Sadovića. Živić se još jedanput istakao asistencojom u 35. minutu, a gol je postigao Jovanović. Najzad, sve je okončano u pislednjem minutu solo prodorom i golom kapitena Koraća.

Bečej 2003 - Novi Pazar 5:2 (1:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sidije: Nikola Aleksić i Đorđe Ninić (obojica iz Beograd)po 8. Strelci: 0:1 Vuletć u 2. 1:1 Živić u 6, 1:2 Radetinacu 9, 2:2 Živić u 25, 3:2 Stanković u 26, 4:2 Jovanović u 35, 5:2 Korać u 40. minutu. Žuti kartoni: Novaković i Stanković (Bečej 2003). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 7 (4+3), Novi Pazar 10 (5+5). Igrač utakmice: Milan Živić (Bečej 2003)

Bečej 2003: VADASKI (12 odbrana) 8, NOVAKOVIĆ 8, BODONJI 7, GOLUB 7, STANKOVIĆ 7,5,, Jorgić -, Jovanović 7,5, Živić 8, Stanojević 7, Mitić 7, Korać 7,5, Mandić -, Stanić 7.

Novi Pazar: RAŠLJANIN (16 odbrana) 8, REDŽOVIĆ 7, SADOVIĆ 7, VULETIĆ 7, VUKOVIĆ 7, Pantović -, Radetinac 7, Miraljemović -, Kapidžija 6.5, Marukić 6.