Leštane
Borac
"Majstorima" derbi i pobednički pehar

FK Radnički Novi Beograd - foto: Dejan Đurđevski

U okviru 29. kola Srpske lige, Beograd, juče je na Adi Ciganliji odigran derbi između novog prvaka Radničkog sa Novog Beograda i trećeplasiranog BASK-a. Derbi je pripao “Majstorima” rezultatom 3:1, posle bolje igre u nastavku utakmice. Bila je ovo nova pobeda u uspešnom nizu koji traje od 2. oktobra (29 utakmica bez poraza).

Dva kvalitetna protivnika prikazala su otvorenu i dinamičnu igru pred stotinu posmatrača. Poveo je domaćin preko mladog Nuredinija, posle razmenjenog pasa sa Simićem i Brankovićem. “Sokolovi” su izjednačili iz izrađene akcije, na isteku prvog poluvremena preko Vukanovića. U nastavku Novobeograđani su krenuli još odlučnije ka golu protivnika i ubrzo poveli golom Đuričića. Konačan rezultat postavio je Simić, posle centaršuta Nuredinija i propuštene lopte Aničića.

Po završetku utakmice kapitenu Đokiću pobednički pehar uručio je Miosav Miki Stojanović, generalni sekretar FSB. Fudbaleri u crvenim dresovima znali su da proslave još jednu pobedu u nizu i osvojenu titulu. U prilog tome govori svečarska atmosfera nastala na terenu, ovekovečena fotografijama. Pomenimo imena svih igrača iz protoikola koji su dali veći ili manji doprinos povratku Radničkog na veliku scenu: Ristić, Lekanić, Nedeljković, Trajković, Popović,Nuredini, Đuričić, Branković, Simić, Rakić,Đokić, Radojčić, Milivojević, Janić, Đokić, Maksimović, Ristić i Aničić.