Kozara
Kudrić pakovao, Prodanov pogađao
29.08.2021 V. Jankov

Nenad Kudrić nije pogodio, ali je dva puta asistirao - foto: V. Jankov

Gradištanci su zasluženo pobedili, ali nedostajalo im je sedam minuta da sačuvaju svoju mrežu. Trijumf bi bio ubedljiviji da na golu Subotičana nije bio solidni Nikola Studen, koji je u nekoliko navrata spasavao svoju mrežu.

Što im nije pošlo za nogom u prvom poluvremenu, nadoknadili su fidbaleri Voše u nastavku. Pomenuti čuvar mreže gostiju na maestralan način je zaustavio šuteve Topića, pa Kudrića u akciji iz 54. minuta, a ali nije u sledećem minutu kada je odbijenu loptu iz kaznenog prostora Subotičana prihvatio tek ušli Aleksandar Prodanov i sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane pogodio suprotan gornji ugao ovog puta nemoćnog Studena. To je bio dodatni stimulans za domaće da nastave sa atacima, a u 68. minutu Nenad Kudrić se izborio za loptu na levom boku, nadmudrio pratioca i kada je ušao u kazneni prostor nesebično je dodao Danijelu Soldatu, koji je s lakoćom prosledio u mrežu za 2:0. U 82. minutu je, opet, Kudrić sve uradio i kao „na tacni“ poslužio Prodanova, koji je postigao svoj drugi gol na utakmici, ali ne i konačan rezultat, jer je minut samo dva minuta kasnije „rezervista“ Nenadović savladaoBabina i postavio konačnih 3:1.

Vojvodina (BG) - Bačka 1901 3:1 (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“: Gledalaca: 200. Sudija: Rade Krneta (Bačka Palanka). Strelci: Prodanov u 55. i 82. i Soldat u 68. minutu za Vojvodinu, a Nenadović u 83. minutu za Bačku 1901. Žuti kartoni: Stjepanović (Vojvodina), a Glišović, Anđić, Mezei, Malenčić i Nenadović (Bačka 1901).

Vojvodina: Babin 7, Hasičić 7, Narančić 7 (od 70. M. Jelić -), Petrović 7, Savin 7,5, D. Jelić 7,5, Janković 7,5, Soldat 7,5 (od 82. Rakovac -), Stjepanović 7 (od 53. Prodanov 8), Kudrić 8 (od 82. Lukač -), Topić 7(od 70. Pelengić -).

Bačka 1901: Studen 7, Pavić 5,5 (od 65. Simić -), Đurović 6, Kiš 6, Paunović 5,5, Žiža 6, Rajkovača 6, Anđić 6, Vojnić – (od 25. Malenčić 5,5, od 70. Nenadović -), Glišović 5,5, Mezei 6.