Fulham
Burnley
Senzacija u Zagrebu: Dinamo napravio nestvaran preokret protiv Totenhema
18.03.2021 sportdc.net

Fudbaleri Dinama priredili su prvoklasnu senzaciju u osmini finala Lige Evrope. Dinamo je u revanš meču osmine finala savladao Totenhem sa 3-0 te je sa ukupnih 3-2 prošao u osminu finala.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Majer je promašio prvu priliku za domaće dok je najbolju šansu za goste propustio Kejn. U nastavku, šou u režiji Mislava Oršića. Prvo je sjajno pogodio za 1-0 u 62. minuti da bi u završnici susreta pogodio za 2-0 i meč je otišao u produžetke.

U drugom produžetku Oršić je po treći put pogodio i bacio je Totenhem na koljena. Imali su Bejl i Kejn sjajne šanse da spase svoj tim ali je Livaković fenomenalnim odbranama sačuvao prilaz Dinama.

Pored Dinama, dalje su prošli i Arsenal, Roma te Granada. Ostalo je još da se odigra četiri revanš meča a žrijeb za četvrtfinale je u petak.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Dinamo Zagreb Tottenham Hotspur