Nabujali Timok potopio Rembas

Detalj sa meča Timok 1919 - Rembas

Danas su fudbaleri Timoka bili bolji od Rembasa iz Resavice u svim segmentima igre i zato su zaslužili ovako ubedljiv trijumf. Pet golova u mreži gostiju iz Resavice moglo se danas videti na Gradskom stadionu u Zaječaru, upravo onako kako je juče trener Vojkan Rajčić najavio da su njegovi igrači spremni da vrate dug iz jesenjeg dela prvenstva u Srpskoj ligi Istok. Domaći igrači su od prvog minuta krenuli u ofanzivu i meč započeli sa dva brza gola. Već u 7. minutu Stefan Knežević je iz auta bacio loptu u Å”esnaesterac gostiju, Nemanja Ristić je makazicama pokuÅ”ao da savlada golmana Stefana Vasića ali je odlično uposlio Å”topera MiloÅ”a Gardića koji je glavom postigao pogodak za vođstvo Timoka od 1:0. Igrao se 12. minut kada se na centarÅ”ut MiloÅ”a Cvetkovića kapitena i vođe ā€œbelih labudovaā€ najbolje snaÅ”ao brzonogi krilni napadač Nemanja Ristić i sa peterca udvostručio prednost domaćina. Nisu se zaječarci zadovoljili ovim vođstvom i konstantno su vrÅ”ili pritisak na goste i Resavice. U 18. minutu Ivan Davidović je oÅ”tro Å”utirao sa desne strane ali nije bio precizan. Na centarÅ”ut Stefana Kneževića najviÅ”i u skoku je bio Nemanja Ristić i u 30. minutu po drugi put savladao golmana Vasića. Nakon pola sata igre bilo je 3:0 za Timok. Do kraja prvog poluvremena zaječarci su imali loptu u nogama i lagano dočekali odmor.

Ā

Na samom početku drugog poluvremena gosti su krenuli malo snažnije na gol Aleksandra Jovanovića i u 47. minutu uspeli da ga savladaju. Rezervista Aleksandar Tacković je Å”utirao sa ivice Å”esnaesterca ali je lopta udarila jednog igrača Timoka, skrenula pravac i zavrÅ”ila u mreži. Igrao se 68. minut kada je MiloÅ” RoÅ”ević oboren na nekih 30-tak metara sa desne strane od gola gostiju. Stefan Knežević je joÅ” jednom odlično centrirao u Å”esnaesterac a MiloÅ” Gardić je ponovo najviÅ”i u skoku i golman MiloÅ” Vasić je bio primoran da četvrti put vadi loptu iz mreže. Minut kasnije beležimo udarac mladog Nikole Angeleskog u okvir gola ali siguran je bio golman Timoka. U 80. minutu MiloÅ” RoÅ”ević stavlja tačku na danaÅ”nji meč golom iz blizine za konačnih 5:1, na odličnu asistenciju Marka Cvetkovića jednog od najboljih desnih bekova u Srpskoj ligi.

TIMOK 1919 ā€“ REMBAS 5:1 (3:0)

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija Mitar Klikovac iz NiÅ”a, pomoćnici Predrag Hristov i UroÅ” Stojković iz NiÅ”a. Strelci: MiloÅ” Gardić u 7. i 68., Nemanja Ristić u 12. i 30., MiloÅ” RoÅ”ević u 80. minutu za Timok 1919 i Aleksandar Tacković u 47. minutu za Rembas. Žuti kartoni: Marko Cvetković, MiloÅ” Gardić, Ivan Dragićević (Timok 1919) i Aleksandar Tasić (Rembas)

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, N. Ristić (Lapčević), MiloÅ” Cvetković, Dragićević, RoÅ”ević (Ranđelović), Davidović (M. Ristić), Trifunov, O. Nikolić (U. Nikolić), Gardić (Milić)
REMBAS:Ā Vasić (Huskić), V. Ristić (J. Jovanović), Tasić, I. Đorđević, N. Jovanović (Angeleski), D. Đorđević, Stevanović (Tacković), S. Ristić, Deljanin, Obradović, Stanković (Lukić)

Već u sredu 14. aprila biće odigrano naredno kolo u Srpskoj ligi Istok. Timok igra u Aleksandrovcu protiv Župe koja je danas remizirala u Prahovu protiv Dunava 1:1. Sve utakmice 28. kola počinju u 16 sati.