Kablovi
Trstenik PPT
Timok rutinski savladao Radan u Lebanu

Detalj sa meča iz Lebana - foto: temporadio.rs

Fudbaleri zaječarskog Timoka ostvarili su danas i dvadesetu pobedu u srpskoligaÅ”kom druÅ”tvu. Na gostovanju u Lebanu ā€œbeli labudoviā€ su bili bolji od Radana i slavili sa 4:1 (0:2). Posle poraza od Pčinje u prvom kolu i remija protiv Timočanina, minule srede, zaječarci nemaju viÅ”e opravdanja za ā€œloÅ” danā€ već moraju dati maksimum protiv svakog protivnika kako bi obezbedili baraž za ulazak u Prvu ligu Srbije. Izabranici Vojkana Rajčića su danas dominirali, protiv ne tako loÅ”ih domaćina, bez kapitena MiloÅ”a Cvetkovića zbor žutih kartona i Stefana Rudića zbog povrede ligamenata. Sudija Nikola Babić iz Aleksinca je odlično sudio danaÅ”nji meč.

Ā

Timok je već u 11. minutu poveo sa 1:0 golom Igora Pantića na asistenciju Nemanje Ristića. Nedugo zatim MiloÅ” RoÅ”ević je imao stopostotnu Å”ansu ali u situaciji ā€œjedan na jedanā€ golman Dragan Cakić je izaÅ”ao kao pobednik. Igrao se 38. minut kada je Ivan Davidović nakon prodora sa desne strane centrirao a Igor Pantić oÅ”tro Å”utirao u okvir gola, na odbijenu loptu je natrčao Nemanja Ristić i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu, tačnije u 60. minutu, ponovo na scenu stupa brzonogi Ivan Davidović koji centrira u Å”esnaesterac domaćina a njegov imenjak Ivan Dragićević Å”alje loptu glavom u mrežu rezervnog golmana MiloÅ”a Ivanovića za 3:0. U 74. minutu na asistenciju jednog od najboljih pojedinaca danaÅ”njeg meča mladog i neumornog Ognjena Nikolića u Å”esnaestercu je oboren Ivan Dragićević a najstorožu kaznu je sigurno izveo MiloÅ” RoÅ”ević koji se iskupio za promaÅ”aj iz prvog poluvremena. Počasni pogodak za ekipu iz Lebana postigao je Perica Nastić u finiÅ”u utakmice za konačnih 1:4.

Igrač utakmice: Ognjen Nikolić (2002) FK Timok 1919

RADAN - TIMOK 1919 1:4 (0:2)

Stadion u Lebanu. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nikola Babić iz Aleksinca, pomoćnici Predrag Hristov i UroÅ” Stojković iz NiÅ”a. Strelci: Igor Pantić u 11, Nemanja Ritić u 38, Ivan Dragićević u 60, MiloÅ” RoÅ”ević u 74. minutu iz penala za Timok 1919 i Perica Nastić u 85. minutu za Radan. Žuti kartoni: Milivoje Stojanović i Nikola Marinković (Radan). Igrač utakmice: Ognjen Nikolić (FK Timok 1919).Ā

RADAN:Ā Cakić (M. Ivanović), Stojiljković, Cvetković (Stevanović), Kostić (Nastić), Stojanović (Dojčinović), Marinković, Smiljković, Stanković, Dodić, Petrović (Ivanović).
TIMOK 1919:Ā Jovanović, Cvetković, Knežević (Milić), Pantić, Ristić (U. Nikolić), Dragićević, RoÅ”ević (Lapčević), Davidović (M. Nikolić), Kovačević (Trifunov), O. Nikolić, Gardić.